Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt már egyenetlen...

Akinek volt már egyenetlen kontúrú, echodús, szolid képlet a hugyhólyagjában, arról mi derült ki, micsoda? Akinek hasonló miatt csináltak hólyagtükrözést, az milyen volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Találtak egy 18X10X14 mm, éles szélű, egyenetlen kontúrú, inhomogénen echodús, szolid képletet a hugyhólyagomban. Valakinek volt már hasonló? Mi derült ki, pontosan micsoda? Urológus adott beutalót, holnap megyek MR-re, utána majd lesz hólyag tükrözés is a pontosabb diagnózis miatt. Az MR ad olyan képet, hogy nagyjából lehessen látni, hogy ez egy jóindulatú vagy rosszindulatú dolog? Mindenképpen ki kell műteni, ha jóindulatú akkor is, de napok óta rosszul alszok, jó lenne minél hamarabb tudni, hogy legalább az életemet nem kell féltenem. Illetve az urológus esküdözött, hogy a hólyagtükrözés nem jár nagyobb kellemetlenséggel, mint amikor nőgyógyászati vizsgálatnál a kacsát felhelyezik. Ebben elég szkeptikus vagyok. Akinek már volt tükrözés, túlélhető volt a fájdalom? Állítólag befecskendeznek majd lidocain zselét. 41 éves nő vagyok.

#húgyhólyag daganat #hugyhólyag tumor #hugyhólyag tükrözés
2021. márc. 26. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl éltem, inkább kellemetlen mint fájdalmas. Nekünk nőknek szerencse, hogy csak 4 centi a vezeték amin feljutnak. Volt valamilyen tüneted?
2021. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, ez megnyugtató.

Annyi tünetem van, hogy néha feszít az alhasam. Vizeletem nem véres, legalábbis nem annyira, hogy szabad szemmel látható legyen. Ezért bízom benne, hogy ez még nem valami túlzottan előrehaladott dolog. És remélem a holnapi MR meg tudja mondani, hogy jó vagy rosszindulatú, hogy ne kelljen a tükrözésig ezen izgulni.

2021. márc. 26. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincsenek komoly tüneteid, nem hinném, hogy nagy baj lenne. Ne aggódj előre! Szerencsére gyorsan meglesz a vizsgálat.
2021. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!