Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegségtől való félelem vagy...

Betegségtől való félelem vagy hipochondria. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Nálam ez csak időszakosan fordul elő hogy egy betegségen gondolkozom, mivel ez már velem régebben is megtörtént de most újra előjött. És ez minden nap nagyon bosszantó tud lenni, mert nem tudok arra odafigyelni amit csinálok. Egyébként hallottam olyanról is hogy hipochondria de arról csak annyit tudok hogy az illető azt hiszi hogy valamilyen betegsége van. De nálam nem hiszem hogy ez hipochondria lenne mert ugye én csak egy betegségtől félek (rák) és nem képzelek be más betegségeket, meg inkább csak ez az egy amitől félek. Szóval tudtok valami tippet hogy mit lehet ez ellen tenni, vagy hogyan lehetnek megszűntetni és hogy ne féljek tőle?

2021. márc. 26. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
pszichológus
2021. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért mindenki a ráktól fél? Vannak sokkal rosszabb betegségek is.
2021. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert potenciálisan halálos betegség.

Érthető, hogy fél tőle az ember, amúgy szerintem ez bizonyos szinten normális.

Ha csak eljársz évente szűrővizsgálatokra azzal már sokat teszel ellene.

De nem szabad, hogy ez lekösse a figyelmed.

Itt a jóidő, próbálj meg kicsit kimozdulni, bár tudom most nehéz, de a kirándulást csak nem tiltják be..

2021. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ugyanúgy hipochondria, amúgy én is ettől félek (ráktól). Karcinofóbia a speciálisan ráktól való fóbiás félelem neve. Nekem magától a szótól már hányingerem van sokszor, annyira őrjít a tudata.
2021. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!