Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid teszt eredmény mit...

Covid teszt eredmény mit jelent ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Novemberben voltam Covid fertőzött, amit nagyon rosszul viseltem, közép-súlyos állapotban voltam. Korábban vásároltam két gyorstesztet (egyiket akkor elhasználtam, és határozottan pozitív volt mindkét csík, azonkívül az orvosok tesztje is pozitív volt ugye), és kíváncsi voltam védett vagyok-e, van-e még a véremben IGG antitest, úgyhogy ma elhasználtam a masodikat.

Az eredmény a képen látható:

[link]


Nagyon halvány csík, de az IGM-nél. Akkor most újból megfertőződtem? Vagy ha ilyen halvány a csík, nem számít? Jövő héten veszek egy másikat, de addig is idegesit a dolog.



2021. márc. 27. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
fogynak az antitestjeid, lassan újra megfertőződhetsz, tehát elmúlt a védettséged, azt jelenti
2021. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az eredmény akkor POZITÍV, ha 2 vagy 3 színes csík jelenik meg a membránon. Egy színes csík a (C) kontroll területen jelenik meg, egy másik pedig az IgG és/vagy az IgM területen, a csíkok intenzitásától függetlenül. A pozitív eredmény (1., 2. vagy 3. eset) azt mutatja, hogy szervezete kapcsolatba került a COVID-19 vírussal, és hogy immunrendszere IgM és/vagy IgG antitestek termelésével reagált.


Én úgy tudom, hogy az IgM-et termeli a szervezeted a fertőzést követően, amely 2-3 hét után eltűnik, és IgG marad hosszútávon.

2021. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy tudom, mikor beteg voltam mind a 2 helyen markáns csík volt, laborban pedig szám szerint is megmérték az értékeket.

Ezért nem tudom hova tenni, mert az IGG kellene hogy mutassa, ezzel szemben az IGM-nél van egy halvány csík. És november óta már 4 hónap telt el.

2021. márc. 27. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az akkori antitest már eltűnt a szervezetedből, és mostanában tünetmentesként újra elkaphattad.
2021. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#4 és az mitől függ, hogy most - ha így volt - nem lettem megint olyan borzasztó állapotban, mint legutóbb?

Pedig akkor még jobban vigyáztam, folyamatosan szedtem C, D vitaminokat, még az utcán is maszkban voltam, kezem kb megette az alkohol :D mégis letepert. Bár amikor elment a szaglásom, lázam volt és pár nappal később összeestem épp megvolt a mensim is. Lehet ez plusz legyengített. Most sokkal lazábbra vettem és ezekszerint még csak tünetem sem volt.

2021. márc. 27. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, hogy újra elkaphattad, de ha így van, akkor azért, mert a szervezeted már ismeri a betegséget. Azt hallottam valamelyik dokitól, hogy nem is ezek az antitestek a lényegesek, mert ez a védettség csak egyik fajtája. Van olyan is, hogy a T-sejtek emlékeznek a koronavírusra, azt viszont vérből nem tudod kimutatni.
2021. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma csináltam még egyet és még mindig ezt mutatja.
2021. ápr. 30. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!