Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy ha valaki nem oltatja be magát, akkor tulajdonképpen a beoltottakra nem is jelent veszélyt - hiszen ők védve vannak -, csupán azokra, akik szintén nem oltatták be magukat és vica-versa?

Figyelt kérdés

Tehát egy beoltott - az oltás fajtájától függően - 80-95%-ban biztonságban van egy nem beoltottól, aki vagy fertőz vagy sem, ki tudja, mivel oltani már nagyon oltanak, de tesztelni, meg kontaktot kutatni azt már nem nagyon akaródzik az illetékeseknek.


Az pedig, aki nem akarja beoltatni magát, legfeljebb a saját és esetlegesen más nem beoltottak egészségével játszik.


Persze ezt hosszabb távon kell elképzelni, amikor már az aki akarta felvette az oltást, aki pedig nem az nem.


(A fenti elképzelés nem a sajátom. Egy covidról szóló poszt v. kérdés v. cikk alatti commentben olvastam. Nem biztos, hogy pontosan idéztem. Be akartam linkelni, de már nem találtam meg. Ha valakinek ismerős az linkelje be. Ezt csak azért írtam le, hogy lehetőleg ne én legyek az, akit mindenki melegebb éghajlatra küldene el. Csupán ilyen megközelítéssel még nem találkoztam, és eszembe sem jutott innen szemlélni a dolgokat. Egy új nézőpont számomra.)



2021. márc. 27. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Tulajdonképpen igaz lehetne 60-70 % átoltottság mellett. Ez lenne a nyájimmunitás.

Jelenleg azonban ettől nagyon messze vagyunk.

De ezesetben is lehetnek súlyos-, halálesetek, csak sokkal ritkább számban, például mint az infuenzánál.

2021. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 krwkco ***** válasza:
59%

Van aki szándékozik nem beoltatni magát, mert fiatal, erős az immunrendszere, stb...

De ha megfertőződik, akár tünetmentesen is, az lehetőséget ad újabb mutációk létrejöttének.

Emellett fenntartja a járványt. Nem csak egészségügyi, hanem gazdasági következményeivel együtt is.

2021. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Az a véleményem, hogy ha az ilyen retardált “az én szabadságomat ne korlátozzák” meg majd más beoltatja magát stb. gondolkodás pár évtizeddel előbb terjed el, akkor még mindig a fekete himlőtől meg ilyen szaroktól kellene félni, mert azt is oltással töröltük el a bolygóról. Azért van ez az arcoskodás, mert pont az oltásoknak hála biztonságban vagyunk, s már felnőtt egy-két generáció, aki nem emlékszik rá, mikor az emberek hullottak, mint a legyek egy-egy járvány miatt.
2021. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy az ilyen nézetnek lenne bármiféle tudományos megalapozottsága. Sőt, biztos vagyok benne, hogy nincs. Én soha nem oltattam be magam influenza ellen, nem is voltam influenzás évek óta, azt sem hiszem, hogy influenza hiányában bárkit is megfertőzhettem volna. A hülyeség viszont tényleg ragályos.
2021. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
A kérdés teljesen jogos, magam is többször feszegettem már: miért zavarja az oltottakat, ha beül közéjük egy oltatlan az étterembe vagy a repülőre? Na miért is? A legveszélyesebb most pont az oltottak egyre növekvő tábora. Ők azok, akik nagyrészt tünetmentesek maradnak, ha elkapják, ezért észrevétlenül fognak fertőzni, a forgalomból nem vonják ki őket, míg az oltatlant 1-2 nap után igen.
2021. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Az oltott fertőzHET ugyan, de sokkal kevésbé mint az oltatlan.
2021. márc. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

6-os

De sokkal többen is lesznek majd, mind az oltatlanok.

2021. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Akik nem oktatják magukat, a járvány terjedését és fennmaradását segítik, ez ilyen egyszerű. Minden más csak duma.
2021. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Én regisztráltam több hónapja, de nem vagyok öreg, beteg, terhes, katona, tanár, tömegközlekedésben dolgozó sofőr, bolti dolgozó... Még az oltásellenesek is elém kerülnek, ha egy közeli ismerősük halála miatt beszarnak és regisztrálnak, és beletartoznak valamelyik kivételezett csoportba...
2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem van egy barátnőm, akit egészségi okokból nem lehet oltani. Ha elkapná a koronavírust, valószínűleg súlyos beteg lenne vagy meghalna. Őt csak úgy lehet megvédeni, ha sok más embert, lehetőleg mindenkit akit lehet beoltunk és így kihal a vírus.
2021. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!