Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Étkezést követő feszítő...

Étkezést követő feszítő vállfájdalom, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tapasztaltatok már olyat, hogy étkezést követően, főként enyhén zsíros ételek esetén elkezd fájni a vállatok? Állandó feszítő jelleggel, nagy levegő vétele pedig teljesen esélytelen, akkor már olyan mintha kést döftek volna a lapockám környékére.

Már évek óta előjön nálam ez a probléma, de most már érdekelne, hogy tapasztalt-e már más is hasonlót. Orvosnál egyszer voltam vele, de hülyének nézett és jobb híján természetesnek mondta, de nyilván nem az.



2021. márc. 28. 22:03
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy az epéddel van gond az kisugározhat, igaz állt csak a bordaívig szokott de azért nem ártana kizárni. Kérj egy teljes hasi ultrahang vizsgálatot az sok mindenre fényt deríthet. Emésztést elősegítő teákat kipróbálhatsz amíg orvoshoz nem jutsz, ill egyszerre kevesebb és lehetőleg zsírszegényebb ételeket fogyassz. Figyeld meg, hogy máskor nem tapasztalsz e hasonló fájdalmat, úgy értem, hogy az étkezéstől függetlenül. Ha ez természetes lenne akkor nyilván mindenki tapasztalna hasonló fájdalmat. Néha tényleg olyan lekezelőek a dokik, viszont mi betegek is be tudunk képzelni nem létező dolgokat de azért egy dokinak komolyan kellene venni azt ha valakinek panasza van még akkor is, ha szerinte túllihegjük a dolgot. Ha valami fáj annak oka van max nem attól amire gondolunk, nyilván azért fordulunk az orvosokhoz, hogy kiderítsék mi okozza a panaszunkat. Jobbulást neked.
2021. márc. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Sose kerestem igazán a válaszokat, elkerülve a placebo hatást, de azt tudom, hogy koszorúér problémák tudnak okozni bal oldali vállfájdalmat. De mivel már tizen éves korom óta jelen van ez a probléma, így nagyon minimális az esélye, főleg hogy csak étkezést követően jelentkezik. Néha szokott olyan is lenni, hogy felkelést követően borzasztó mellkasi fájdalom tör rám, főként a szív környékén. Akkor is nagy levegő vétele kizárt, mert akkor meg a mellkas baloldalán és oldalamon érzek erős szúró fájdalmat.

Az epémmel és a májammal nincs semmi probléma.

2021. márc. 29. 11:16
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg bordaporc probléma, az is sugározhat a hát irányába és a fájdalommal járó nagyobb levegővételt is magyarázná. Az étkezéssel viszont nem tudom összekötni hacsak nem görnyedten ülsz az asztalnál.:D A gyomorsav probléma is annyira tipikus, biztosan tudnád ha magas a gyomorsavad, viszont ez már összefüggésben lehet az evéssel és háti fájdalmat is okozhat. A koszorúér elzáródása okozhat váll, gyomor és nyeléscső fájdalmat de az ilyen jellegű probléma nem időszakos megjelenésű hanem spontán és nagy erejű. Még egy rövidebb ideig tartó elzáródás sem hagy kétséget afelől, hogy nagy a baj és orvost,v mentőt kell hívni. Erre gondolnék legutoljára de egy EKG vizsgálat kérhető, a megnyugvásod érdekében. Szerintem ne hagy magad lerázni kérj beutalót a dokidtól. Nem mondom, hogy most nyaggasd hiszen nem égetően nagy a problémád ha már évek óta tart de ha csitul járvány vizsgáltasd ki magad alaposan.
2021. márc. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálok valami előre lépést elérni. 7 éve volt szív ultrahang vizsgálatom és terheléses EKG-m, de drasztikus eltérést nem találtak. Bár lehet akkor még nem volt ennyire rossz a helyzet.
2021. márc. 30. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!