Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet mit jelent?

Véres széklet mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok már egy ideje van az, hogy véres a székletem viszont nem mindig!


Élénkpiros vér nem alvadt nem érzékeltem fájást a beleimben, csak a nyílásnál és csak ürítés után. Még egy éve volt az, hogy a gyomrom fájt 4 napon át de nagyon, főleg amikor ettem, egyből mikor lenyltem az ételt a gyomrom összehúzódott és nagyon fájt annyira, hogy csak magokat tudtam enni mert attól kevésbé fájt ez tartott 4 napig utána semmi azután pár hónapra rá megint ez megint 4 napig utána semmi. Olyan érzés volt mintha húzódna össze a gyomrom.

És most ez a véres széklet, szóltam anyának és aztmondta muszáj kivizsgáltatni.


Nagyon félek mindenhol azt hallom, hogy ez nagyon rosz jel, nagyon nem szeretném, hogy bajom legyen és nagyon megvagyok ijedve,segítsetek légyszi vagy nyugtassatok meg hogy nincs semmiféle tumor meg rák meg ilyesmik.

köszi



2021. márc. 29. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg aranyér probléma. Vegyél kúpot vagy belsőleg használatos és használd! Ha rendeződik, akkor biztos, hogy aranyér. Egyél rostosabb ételeket és igyál több folyadékot!
2021. márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Legavalószínűbb, hogy aranyér. Ahhoz, hogy ne romoljon gyógyuljon, igyál sokkal több vizet és egyél rostosabb ételeket. A sok korpa sem jó. Ha csak kicsivel iszol többet és lényegesen több korpát eszel, az is belédköt (ha elcseszem, néha nem bírom lehúzni egyből a WC-n), és felsértheti a gyógyuló aranyeret. Ha élénkpiros, akkor az friss vér. A béldaganatnál legvalószínűbben alvadt vér lenne (de nem feltétlenül).

Mindenképpen menj kivizsgálásra, de pánikolni nem érdemes, mert 99%, hogy aranyér.

2021. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves vagy?
2021. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nem mindig, akkor szerintem is aranyér
2021. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett akár keményebb a szekleted ami felsértette a végbélnyílás környékét.
2021. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem aranya ér.. a tesomnak arany ere volt belső arany ere és rendesen ömlött a seggéböl a vér be vitték a súrgöségire kapot egy infuziot és haza is jött. Majd másnap mentek megin végbél tükrözésre és belsö aranyere volt . Ennyi volt. Tesomnak volt ojan hogy szo szerint pisilés közben elkezdet vérezni a segge. Akkor ha nagy wc_znie kellet arrol nemis beszélek. Neked nincden nagy bajod. Nekem van most az mint neked. Meg eröl tetted magadat és elpattant egy ér. Ha wczöl akkor véres nekem már 4honapja most lesz majd egy fép éve. Mert folyamat székrekedésem van erölködnóm kell és meg pattan egy ér de semmi baj noncsen ezzel neked semmi bajod nincs. Gondold el mikor engem az iskolábol elvitt a roham mentö mert megin székrekedésem volt és vér jöt a seggemböl és bélcsavarodást kaptam annyira fájt a hasam hogy össze estem mikor feláltam a wcröl majd nem meg haltam 4inekciot kaptan meg lélegeztetöre tettek. 12voltam gyomor lazítokat kaptam meg has hajtot hogy ne legyen székrekedésem mert hoszú táv után bélcsavarodást okoz gyerekeknél. Nem nektek szol ti felnőttek vagytok gondolom. Nincsen bajod nyugi
2021. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 az aranyérnek is vannak különböző súlyosságai... nekem se belső volt, hanem csak külső, kb 1 hét alatt elmúlt mindenféle gyógyszerek nélkül.
2021. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A hatos összevissza hadovál. Kb semmi értelme nincs is. Nyugodj meg, valszeg csak aranyér valóban. Odafekszel az asztalra, kb. 20 másodpercre rádnéz az urulógus/sebész, és már mehetsz is haza. Inkább menj orvoshoz, minthogy kiderüljön nagy a probléma.
2021. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Először is nyugodj meg.

Másodjára a vér a székletben különböző féleképpen jelenhet meg.



pl.


Ha feketés, akkor az az emésztőrendszer felsőbb szakaszából származik. Pl. gyomorfekély, nyelőcső sérülés.. mert a vér megemésztődik, ezáltal fekete.

Ha megy a hasad, hánysz, és úgy véres a történet, akkor az megint más betegségekre utal.

Ha viszont élénk piros a vér a székletben, de a székelési szokásaid nem változtak, az 90%-ban aranyérre enged következtetni. Szóval nem kell aggódnod. Sperti, reparon, rectovenal, mastu, aurobin.. ezek mind olyan kenőcsök, amik segítik helyreállítani a problémát..De vannak kúpos verziók is.

Az étkezésedre figyelj oda, legyen rostdús, igyál sok folyadékot, akkor nem lesz olyan kemény a széklet,és nem sérti fel olyan durván a végbél falát/nyílását.


Jó egészséget!

2021. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
8as nem hadobálok csak tudom hogy ez hogy müködik. Tesom ezzel küzd évek óta és tudom hogy ennek vannak súlyoságai de neki nem súlyos. Tesomnak 3is volt külömbözö méretek le ülnisem tudott és csak kenöcsöt kapott rá. És neki úgy jött a seggéböl a vér hogy magátol elindult a belső aranyér miadt nagyon sok jött neki. Ami ennek a lánynak van az semmi. Mint már irtam ijen nekemis volt keresztül nézek rajta mert ez az erölködéstöl van vagy mert egy ér elpattant. Gondolkozzatok már idioták tesomat hajnali 2kor vitték a sürgöségire mert annyira vérzett montha menstruálna.. ez komoly. És mivolt belső aranyér nagy volt neki és csak végbél tükrözést kapot infuziot. Ennek a lánynak nincs nagy baja csak tulparázza.. nyugi semmi bajod ember
2021. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!