Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy-alulműködést...

Pajzsmirigy-alulműködést szükséges továbbra is kezeltetni ha nem tapasztalok változásokat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja pajzsmirigy-alulmáködést állapítottak meg nálam a vérvételből.

Azóta eltelt sok idő, gyógyszer is elfogytott meg szerintem nem is hatott, meg az orvosom monta, hogy ha enyhül a vírus körüli forgás akkor újra kéne vérvétel, meg majd valami pajzsmirigy röngten? ha jól emlékszem és ezek.

Mondjuk hajhullásom azóta rosszabb és már foltokban hullik szinte, de kiderült valami serrborhea de lehet a pajzsmirigytől is így nem tudom.

A lila foltjaim ami miatt eredetileg mentem az orvoshoz azt mondta, nem kell miatta aggódni de azóta is megjelennek rajtam, ma kb. egy 20 forintos méretű sötétes sárgás lila folt jelent meg a lábamon és ilyenek szoktak rajtam lenni a karomon a lábamon..és úgy kb. hogy nem ütöm be sehol magam hisz ilyenekre emlékszek.

Szerintetek érdemes lenne megint elkezdeni a pajzsmirigy vizsgálatomat?

Mikor tapogatta a nyakamat mintha kicsit megdagadt volna de nem vészesen.

Mennyire vészes ha kezeletlen marad ez?



2021. márc. 29. 19:56
 1/2 A kérdező kommentje:
alulmáködést-alulműködést (bocsi)
2021. márc. 29. 19:57
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A pajzsmirigyhormont életed végéig szedni kell.

A kontrollvizsgálat azért kell, mert nem biztos, hogy elsőre a megfelelő mennyiségű hormont kapod, fokozatosan szokták beállítani, kisebb adaggal kezdenek, és a vèrvételek eredményeitől függően emelnek.

Ha a tüneteid nem változnak, akkor valószínűleg változtatni kell a gyógyszer adagolásán.


Egyébként ha abbahagyod a szedését, visszesel, a tüneteid is visszatérhetnek, szóval így, hogy elfogyott és már nem szeded, nulláról kell majd kezdeni.

Folyamatos kontroll kell, néhány havonta vérvétel. Ez nem fejfájáscsillapító, amit akkor kapsz be, ha gond van, ez egy hiányzó hormon pótlására szolgáló gyógyszer, amit normál működés mellett termelne a pajzsmirigy.

2021. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!