Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vannak napok óta szívroh...

LakatosAnonymus kérdése:

Miért vannak napok óta szívrohamhoz hasonló tüneteim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16/F


Kb. három hete estem át a covidon.

Nem nagyon tapasztaltam semmilyen más tünetet eddig. Voltam tüdőröntgenen, ami szerencsére 100%-ig tiszta és egészséges képet mutatott.


Három napja viszont észrevettem magamon, hogy picit furán vagyok. Olyan tüneteim vannak, mintha szívrohamom lenne, csak sokkal enyhébb. Nincs semmi nagyon erős fájás, viszont a bal kezem egyfolytában nagyon enyhe zsibbadásban van. Nagyon enyhe, de zavaró. Egyfolytában... Ezzel pedig együtt jár egy szintén nagyon enyhe, de non-stop fájdalom a bal oldalamba. Nem nagyon a mellkasomban, hanem a hónaljam alatt kb. 15 cm-re. A fájdalom nem szúró, hanem belső tompa érzés. Enyhe, és ritmusra fáj a szívverésemmel. Néha egyébként megfigyelhető a hátam bal felén és a bal mellkasomon is a fájdalom. Három napja tart. Vannak kb. 2-3 órás szünetei is.


Plot Twist: Négy napja vizsgálták meg a szívem, és tökéletesen funkcionál. Száz százalékban egészséges. Nem fér a fejembe, hogy miért csinálja.


Mielőtt bárki megkérdőjelezné, hogy a szívemből jönnek-e ezek a tünetek, akkor biztosra mondhatom, hogy igen. Mindkettő együtt jár, sőt még ritmusra is. Ilyenkor nagyon picit légszomjam is van.


Nagyon kipihenni sem tudom magam, pedig eleget alszom. Enni sem szoktam nagyon sokat, sőt. (180 cm/ 55 KG.) Mikor ezt a kérdést írom, most is a kézfejem és az ujjaim táján csipkedős zsibbadást érzek. Vissza-visszatér és elég megrémisztő...


Ezelőtt sosem voltak ilyen tüneteim. Eléggé félek. Az értelmes válaszokat előre köszönöm.



2021. márc. 30. 18:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem állítom, hogy szívrohamom van. Viszont a tünetek kétségkívül egyezőek ("lite" verzió), és én magam érzem, hogy a szívemből jön a fájdalom és a lüktetés.
2021. márc. 30. 18:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, viszont szívrohamom az kettő is volt, és nem ilyen. Hanem brutál mellkasi szorítás, nagy fájdalom, nagy légszomj, és a kiugró vérnyomástól fejfájás + hányás. Ezen kívül halálfélelem.
2021. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont most írtam le az első kommentben: nem állítom, hogy az lenne.
2021. márc. 30. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem biztos, sőt valószínű, hogy nem a szíved okozza.
2021. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Hogy miből lesz a cserbogár..

Ja, nem! A hipochonder.

2021. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4.) Mégis hogyan? És miért?
2021. márc. 30. 19:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos, ennyi? Bárki más, valami tipp? Mitől lehet? Tornászást pár napja kicsit túlzásba vittem, ez is okozhatja... De már ez a negyedik nap, hogy zsibbad a kezem, stb.
2021. márc. 31. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el legalább a háziorvoshoz. Nem árt biztosra menni.
2021. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!