Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulagóc : már nem birom,...

Mandulagóc : már nem birom, de még meddig kell..?

Figyelt kérdés

December óta a torokmanduláim folyamatosan be vannak dagadva és szörnyen fájni tudnak.

Ha ideges vagyok , konkrétan lüktet.

Hullik a hajam, pánikrohamaim, szorongásom van miatta. (Elmúlt a fájdalom 2 hétre, az elmúlt lassan,de visszajött)

Fáradt vagyok, úgy és annyit alszok mint egy medve. Anya vagyok, vagy egy kisbabám ,ez így nem élet , megint hozzá sincsen kedvem...

Igényli a beszédet , én meg megsavanyodva gyűlölök mindent és mindenkit. :(

Antibiotikumos kezelés 2x volt és hatott.

Egy ismerősömnek is van, neki régebb óta, de ugye nem veszik ki mert korona van és ez nem halálos..

Esetleg volt még így valaki?

Kivétel idejéig valami tanács?



2021. márc. 31. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt. Fél évig kínlódtam vele. Az utolsó alkalommal 5 napig feküdtem mint egy darab fa. Se enni se inni(napi kb 1 deci tea) 40fokos lázzal kerültem kórházba, ahol aztmondták zöld tályogos a mandulám. Hajam nekem is kihullot... Nagyon beteg voltam. Akkor ott helyre jöttem augmentinnel és penicilin injekcióval, de utána ki is kapták gyorsan a manduláim. Nagyon megszenvedtem a dolgot. 🤒😷🥵
2021. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

En is sokat szenvedtem a manduláimtól, borzasztó dolog.

Szerintem, ha mindenképp meg szeretnél szabadulni tőle, magánban megoldható, de meglepően drága mulatság.

Augmentin helyre teszi egy időre.

Nekem 16 éves koromig keserítette meg az életem, akkor pedig én magam döntöttem ugy, hogy vegyük ki.

Műtét után még fájt a helye egy darabig, de ennek huszonpár éve, azóta állítólag szinte semmi nincs utána, es csak rossz emlék lesz a "mandulás életed".🙂

2021. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


Hát igencsak nehéz, már majdnem elmentem a lelki dolgok miatt egy pszichológushoz, de rájöttem hogy semmi értelme ha szervi dolog okozza.


...mennyi ilyen lehet még amikor nem tudják miért, de lehet csak egy ilyesmi 'apróság' miatt depressziósak évekig az emberek 😔

2021. ápr. 2. 19:26
 4/14 anonim ***** válasza:

A pszichológus sok mindenen tud segíteni, de testi fájdalmon ritkán.

Kitartás, remélem mihamarabb megszabadusz a manduláidtól, és a lelki békéd is helyreáll.

2021. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vetesd ki a manduláid minél előbb,nincs mire várni!

Esetleg tudsz képet mutatni a torkodról,fotózd le.

2021. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4: Nem konkrétan a fájdalom miatt szorongok. Hanem a rossz közérzet miatt amit okoz. Halálfélelem és halálvágy váltakozik a semlegességgel.


5: nagyon jó lenne,igen. Viszont 400-500 ezer magyar forint. Mert várni kell egy normális kormányrendeletre, ahol TB alapján ingyen megcsinálják... Csak győzzem kivárni. Na meg a felgyülemlett 'kisműtétre váró" sort . :(

Szimplán megnagyobbodott torokmandulák, olykor begyulladnak jobban. 2x voltam vele fül-orr-gégészeten.

1, hogy miért fáj; diagnosztika

2, mennyire sürgős, kiveszik-e járvány idején ( nem, szedjek rá gyógyszert)

2021. ápr. 5. 21:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi történt vele azóta?

Nekem a semmiből lett gócos mandulám és nekem is depresszió, alvászavar stb. lelki bajaim lettek, sokáig nem gondoltam hogy köze van mandulámhoz ami egyre romlott de aztán jött hajhullás, izületek gyulladása és kivették mandulám ami bár kívülről nem látszott borzalmas állapotban volt...azt mondta orvos sok idő lesz mire tünetek elmúlnak sőt eleinte rosszabb lesz a műtét után.

2022. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A testi tünetek hamarabb elmúltak ,mint a mentális.

Az nagyjából fél év volt nekem, addig tartotta magát, aztán egyszer csak elmúlt.

2022. dec. 19. 19:12
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy egy 2021.oktober végén altatás nélküli kivétel volt,15 perc volt az egész (abszolút nem bántam meg, sőt!)

3 napot maradtam bent, a felépülés pedig kemény 2 hét volt

2022. dec. 19. 19:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod! Igen sajnos idegrendszer mindig lassabban gyógyul. Nálam is ízületi fájás elmúlt, az alvászavar idegesség nem, kicsit javult talán bar változó. Nekem valami ideggyulladásom lett valószínű vagy ettől vagy a kovid mert fel evés gócos hercehurca alatt az is volt. Most megyek neurológushoz, zsibbadás, érzékvesztes, fájdalom. A műtét óta alig javult és aludni is csak akkor tudok ha gyulladascsokkentot szedek, a fájdalom pluszban zavarja az alvast
2023. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!