Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid után 4 hónappal ugye...

Covid után 4 hónappal ugye nem kerülhetek lélegeztetőre (post covid szindróma miatt)?

Figyelt kérdés

Covid alatt 96 volt a legalacsonyabb szaturációm. Decemberben voltam beteg.


Dió nagyságú fibrózis maradt a tüdőmön. Jelenleg Medrolt szedek és Foster pipát kaptam.


Sokszor fulladok. Ma elég sok alkalommal mutatott a szatmérő 95 vagy 93 szaturációt..De egy idő után felment 98ra.



Nekem azt mondta a doki a covid alatt, hogy 95-nél már hívjak mentőt.


Félek,hogy rosszabbodni fog az állapotom :(. Van egy 5 éves lányom, és semmi segítségem nincs :(. Pihenni nem tudok, talpon kell lennem egész nap.


38 éves nő vagyok, nem dohányzom.


2021. ápr. 3. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 95-re mindenki mentőt hívna nem lenne ideje a mentőknek semmire... 92-től kell mentőt hívni de ha covidból épülsz fel épp, akkor már a 92 is jó.

Apukám szerdán került ki a kórházból, akkor még körlevegőn 92 volt neki, azt mondta az orvos hogy az most még bőven jó.

Ami viszont szomorú hogy amikor befele ment a betegsége, 87-el nem vitték el a mentők.

Na a lényeg hogy nyugodj meg. Amíg nem mérsz kétszer egymás után 92-t vagy az alattit addig ne aggódj.

2021. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A házidokim tüdőgyógyász!
2021. ápr. 3. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A szervezet helyes, egészséges működéséhez 95-100% között kell legyen ez az érték."

Gyakorlatilag minden forrás ezt írja... Érdekes orvosod lehet.

2021. ápr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az én dokim is tüdőgyógyász, de kétoldalú tüdőgyulladásom nem ismerte fel, szóval erről ennyit😉Azzal nem segítesz magadon, hogy idegeskedsz fölöslegesen. Próbálj pihenni, szedd a gyógyszereket és bízz a szervezetedben.

2021. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

95-ös szaturáció teljesen jó. 90 felett elmegy. Ha ilyen értékkel fulladsz, akkor inkább lelki eredetű fulladásra gondolnék, próbálj megnyugodni, nyisd ki az ablakot, lélegezz mélyeket, ez jelentősen emeli a véroxigén szintet.

Én is itthon lábadoztam végig a covidot, az elején nem volt pulzoximérőm, mire megjött, a legrosszabb részén túlvoltunk. Akkor mértem 74-80 közötti számokat, mondjuk ezzel mint később megtudtam, már rég járt volna az oxigén rásegítés, de annyira szarul voltam, hogy eszembe sem jutott akár csak a háziorvosomat felhívni.

2021. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, szerencséd van hogy nem lett nagyobb baj, apukámnak is csendes hipoxiája volt, 80 körül volt mire kórházba került
2021. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez biztos. Idegrendszeri tüneteim voltak, és van, ami még egy kicsit azóta is megvan, de javul. A kezem akkor, amikor már "jól" voltam, annyira ügyetlen volt, hogy teát nem tudtam önteni magamnak úgy, hogy ne menjen a fele félre. Valószínűleg helyesebb lett volna kórházba menni, de a férjem ugyanilyen szarul volt, egyszerűen nem voltunk olyan állapotban sem, hogy rájöjjünk, segítségre van szükségünk.
2021. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!