Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori torokfájást mi okozhat...

Gyakori torokfájást mi okozhat? Illetve mi lenne a megoldás, hogy megszűnjön?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran fáj a torkom. Nem túlzok, minimum havonta, de van hogy kéthetente. Ehhez hozzájárul a rossz közérzet. Mindig ilyen voltam sajnos. Kiskoromban mandulagyulladással küszködtem.

Múlt héten is rosszul voltam. Ma megint fáj a torkom. :( Belefáradtam. Nem élhetek fájdalomcsillapítókon.

Vitamint is szedek, de semmi haszna.

Érdemes lenne kivetetni a mandulám? Vagy mi a megoldás? Egyàltalán az orvos foglalkozna velem most covid alatt?

26N



2021. ápr. 4. 12:41
1 2 3 4
 1/39 Miss Endzsi ***** válasza:
Világíts a torkodba, lehet mandulakő, gyulladás.
2021. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Mutass képet a torkodról,látatlanban nem lehet tudni.
2021. ápr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van évek óta.

Sokszor voltam miatta fül orr gégészeten,legalább 25 orvos vizsgálta már a torkom.A gyógyszertől rövid ideig elmúlik,de aztán megint begyullad.

Naponta nézem a torkom,mindig piros,erezett,hólyagos.A leletemre ez van írva:

Vérbő hátsó garatfal,kissé duzzadt mandulák,ép jól mozgó gége.Krónikus garatgyulladást mondott két doki,a többi semmi érdekeset.Gargalizálásra már mindent kipróbáltam,sós víz,Listerine szájvíz,kamilla tea + torok spray,mégsem javul.

2021. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

#3: Atya ég!!

Nekem most 2 hete nem fàjt a torkom, de már félek, hogy megint időszerű lesz. :(

2021. máj. 12. 09:31
 5/39 anonim ***** válasza:
Most nekem sem fáj,inkább csak érzékeny amikor nyelek,de most nem vészes.A manduláim szerintem elég nagyok,de nem szokott gond lenni velük,csak a torkommal.
2021. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Általában az én torkom ilyen,ennél sosem szebb.Télen havonta gyullad be,de volt már nyáron 36 fokban is torokgyulladásom. Mutass képet te is.



[link]

2021. máj. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van,évek óta nincs rá megoldás.

Havonta torokgyulladás,talán a manduláinkat kellene kivetetni.

2021. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Én hétvégén is beteg voltam. :( Előtte is. Borzasztó.
2021. máj. 31. 14:29
 9/39 anonim ***** válasza:
Én kaptam beutalót gyomortükrözésre,lehet reflux miatt fáj a torkom.Te voltál már?És gégészeten?
2021. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nem. Nem voltam még sehol. Már háziorvoshoz sem megyek ezzel a problémával, mert nem akarom folyton az erős gyógyszereket szedni.

Majd írd meg mi volt a vizsgálaton!!

2021. máj. 31. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!