Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pszichés betegségem van és 3...

Pszichés betegségem van és 3 évvel ezelőtt elkezdtem egészségesebben étkezni, de csak keveset javult az állapotom, miért?

Figyelt kérdés

Régóta van szorongásom és depresszióm. Májusban lesz 3 éve, hogy elkezdtem egészségesebben étkezni.

Sokéle zöldséget fogyasztok, mert több angol nyelvű weboldalon is azt olvastam, hogy a sok zöldség fogyasztástól meg lehet gyógyulni, teljesen rendbe lehet tőle jönni mentálisan. Emellett többféle gyümölcsöt is eszek, bár azt nem annyit, mint zöldséget. Ennyi idő alatt keveset javult az állapotom. Nem igazán értem azt hogy miért csak kevés javulás van. Kevesebb tünetem van, a pánikrohamok sem olyan durvák már, mint 3 évvel ezelőtt. Szerintetek teljesen meg lehet gyógyulni a betegségből egy ilyen egészségesebb étrend hatására? Vagy csak annyit lehet az étrenddel elérni, hogy még egy kicsit jobb lesz az állapotom? Esetleg másfajta betegségből meggyógyult már valaki azáltal, hogy egészségesen érkezett? Lehetséges az ilyesmi?



2021. ápr. 4. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy a depresszióra és szorongásra az étkezés megváltoztatása a gyógymód?
2021. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Téged jól átvertek.
2021. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A testi egészségednek jót fog tenni, de a pszichés zavarodon ez nem segít.
2021. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintetek teljesen meg lehet gyógyulni a betegségből egy ilyen egészségesebb étrend hatására?


Nem. Hogy lehetne? Pszichés betegségre pszichés gyógymódot keress. Ha neurózisban szenvedsz keress fel pszichológust. Vagy oda majd akkor mész ha a hasad fáj? :D

2021. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen mentális betegséget nem hoz rendbe az egészséges étrend.
2021. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Sok mindenen segít az egészséges táplálkozás, de egy mentális/lelki betegséget hiába gyógyítana az ember fizikai dolgokkal. Ez olyan mint a szoftver meg a hardver. Ha az egyik miatt lép fel egy hiba, akkor azt kell orvosolni, nem a másikat piszkálni ami működik.

Ha ilyen egyszerű lenne akkor bárki ki tudná magát kúrálni a mentális betegségeiből.

2021. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha ez ilyen egyszerű lenne, a doki sárgarépát és zellerszárat írna fel a receptre
2021. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
6, Ez sem feltétlen igaz mindig. Azért az embernek nem lehet elválasztani a testét és a lelkét. A tudomány azért foglalkozik vele külön, mert képtelen teljes komplexitásában átlátni az embert jelenleg.
2021. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
8, ha így gondolod, akkor edd a zöldségeket. Én pszichoterápiára jártam és meggyógyultam. Aki szerint meg ez a megoldás, az várja csak a csodát 🤷‍♀️
2021. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
9# 8-as egyáltalán nem azt írta, hogy az egészséges táplálkozás a megoldás a mentális problémákra... A pszichés zavarok a test működésére is hatnak és ugyanez érvényes fordítva is. Ezért ajánlják a pszichoterápia mellé kiegészítésképp a sportot és az egészséges életmódot...
2021. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!