Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pszichés betegségem van és 3...

Pszichés betegségem van és 3 évvel ezelőtt elkezdtem egészségesebben étkezni, de csak keveset javult az állapotom, miért?

Figyelt kérdés

Régóta van szorongásom és depresszióm. Májusban lesz 3 éve, hogy elkezdtem egészségesebben étkezni.

Sokéle zöldséget fogyasztok, mert több angol nyelvű weboldalon is azt olvastam, hogy a sok zöldség fogyasztástól meg lehet gyógyulni, teljesen rendbe lehet tőle jönni mentálisan. Emellett többféle gyümölcsöt is eszek, bár azt nem annyit, mint zöldséget. Ennyi idő alatt keveset javult az állapotom. Nem igazán értem azt hogy miért csak kevés javulás van. Kevesebb tünetem van, a pánikrohamok sem olyan durvák már, mint 3 évvel ezelőtt. Szerintetek teljesen meg lehet gyógyulni a betegségből egy ilyen egészségesebb étrend hatására? Vagy csak annyit lehet az étrenddel elérni, hogy még egy kicsit jobb lesz az állapotom? Esetleg másfajta betegségből meggyógyult már valaki azáltal, hogy egészségesen érkezett? Lehetséges az ilyesmi?



2021. ápr. 4. 18:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

De nyilván itt most nem arról van szó hogy egyszerre a kettőt, azt csak megemlítette volna a kérdező.

Továbbra is azt mondom a témánál maradva és nem csűrve csavarva a dolgot, hogy ha valakinek mentális betegsége van, nem fog meggyógyulni az egészséges táplálkozásról. És erről akárhány orvost meg lehet kérdezni, ugyanezen a véleményen lesznek.

2021. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%

9, Nem azt mondtam te okos, hogy zöldséget kell enni mentális betegségekre. Hanem azt, hogy nem válaszható el a test a lélektől. Mondhatok erre egy nagyon konkrét példát. A nagymamám durván depressziós volt. Évekig. 6 évig nem állt fel a fotelből és naponta sírt és semmilyen beszélgetés vagy pszichoterápia nem segített rajta akkor. Aztán kapott akkoriban még kísérleti szakaszban lévő gyógyszeres terápiát és egy csettintésre újra normális lett és visszatért.

Neki nem a "szoftver" volt hibás csak egyszerűen elállítódott valami a fejében és qrva súlyos következményei lettek.

A legjobb orvosok sem látják át teljesen hogyan működik egy ember, főleg a pszichéje.

2021. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, hogy 3 éve kitartasz az egészséges étkezés mellett. Erre a kitartásra lehet építeni. Az étrend viszont csak egy terület, ahol a szokásainkon javítani tudunk.

Sok videót találsz magyarul és angolul is a reggeli és esti rutinokról, mindfulnessről, mentális minimalizmusról - és sok ötletet adnak napi gyakorlatokra, amik mind abban segíthetnek, hogy lelki stabilitást érj el. A rendszeres sportolás számít még sokat. A pánik miatt érdemes légzés technikával is foglalkozni, Patrick McKeown könyve erről idén tavasszal jelent meg magyarul.

2021. ápr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm!
2021. ápr. 11. 15:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!