Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplex tünetek?

Szklerózis multiplex tünetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, véleményt szeretnék kérni valakitől aki szklerózis beteg. Egy foghúzás óta vannak erős fülbe sugárzó fájdalmaim, illetve torokszorító érzésem. Ez tudtommal nem SM tünet (vagy ha esetleg valakinek volt ilyen tünet Shub alatt megköszönöm ha ír), viszont ez azóta is rosszabbodik, új tünet jött hozzá: iszonyú izomfájdalom, bizsergés mindkét lábamban. Vándorló, de állandó jelleggel, nyugalomban rosszabb. Hol a vádlim fáj, hol a térdhajlatom, hol a lábujjaim bizseregnek. Az ujjaimban is érzem néha a bizsergést, illetve nehezek a karjaim. Ez viszont elvileg már lehet SM tünet, úgyhogy aggódom, de ezen kívül sokszor ég/fáj a szemem mostanában, de szemészet nem talált eltérést, kettőset nem látok, nem szédülök, gyengébb sem vagyok, izomerőm is van. koponya MR negatív, egy gerinc MRt még szeretnék, tudtommal az ilyen fàjdalmak onnan is indulhatnak, vagy mutathat ki gócokat amiket az agyi nem. Okozhat szerintetek a fogászati gond, esetleg bölcsességfog növés izomfájdalmakat, vagy lehet szklerózis?:( az orvosok riogatnak a szklerózissal, lumbálást nagyon nem akarok, vitaminhiányokat, Lyme kórt már kizártak, reuma faktorom, CRP szintem jó...

2021. ápr. 4. 22:50
 1/8 A kérdező kommentje:
illetve akinek voltak már shubjai, mennyi ideig tartottak? 2 hónapja vannak a panaszaim, egy hete jött hozzá a zsibbadás. Lehet ilyen hosszu egy shub, illetve jöhet e hozzá új tünet úgy, hogy a régi nem múlik..?
2021. ápr. 4. 22:51
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

"Ez viszont elvileg már lehet SM tünet"


Igen, ahogy sok más betegség tünete is lehet. A te problémád egy része a fejedben van, a többi valami mástól.

2021. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ilyen jellegű válaszok viszont kerüljenek köszi, 2 hónap alatt 7 orvos látott, ebből a kórisme alapján 2 fel is vetette az SM-et, erre kezdenek most vizsgálni, nem légből és a fejemből kapott dolog, szimplán teljesen normálisan ilyenkor az ember megijed, pláne ha lassan minden mást kizárnak és értetlenül állnak a dokik... akinek van SM-e és van hasonló tünete írjon:)
2021. ápr. 4. 23:36
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha 7 orvossal beszéltél volna, akkor most nem a gyakorira írnál ki ilyen kérdéseket. Esetleg meg is kérdezhetnéd őket erről. Ez nem jutott eszedbe?
2021. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is SM, de az autoimmun spektrum valamelyik megjelenési formája lesz. Álmatlansággal, indokolatlan fáradtsággal, hangulatingadozással, emésztési rendellenességekkel hogy állsz?
2021. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
EMG nem volt? Nekem izomgyengeség és csökkent izomérőm van. Vitaminok, hormonok rendben . Myopathiat írt le az EMG. Nem tudják az okát. Mondjuk engem évek óta más miatt vizsgálnak az orvosok, ez csak úgy hozzá jött plusszba. Én már nem foglalkozom vele. Ha gáz van, akkor úgy is ki fog derülni .
2021. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Volt EMG, az is negatív lett. csináltak még mellé egy nyaki-gerinc MRI-t is, az is rendben, így a szkleórizst kizárták:) Jobbulást Neked!

Kedves 5-ös, puffadásos panaszokon kívül a többivel amit felsoroltál nincs problémám, fáradt kifejezetten nem lennék ha nem lennének a fájdalmak. A teljesen jó átfogó vérkép miatt a doktorok szerint nem érdemes autoimmun fele vizsgálódni, de ennek ellenére lehet fogunk.

2021. máj. 13. 09:52
 8/8 anonim válasza:

Van valami fejlemény azóta.

Nekem is vannak hasonló tüneteim.

Torokszorító érzés, kezük zsibbadás. Rohamszeruen jelentkezik.

Melyik városban élsz?

2021. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!