Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez migrén lehet?...

Szerintetek ez migrén lehet? Ha igen, akkor mi a legjobb módja, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából olyan 2 évvel ezelőtt kezdődött, hogy minden nap enyhén elkezdett fájni a fejem. Nem lüktetett, csak úgy éreztem, hogy idegesít. Mai napig a tarkóm-halántékom-szemem mögötti rész érintett, mintha ki akarna robbanni a szemem. Akkor algopyrint szedtem, az nagyjából elmulasztotta (napi 2-3-at szedtem). Ez az elmúlt fél évben erősödött és tegnap olyannyira elkezdett fájni, nagyjából 5 perc alatt a semmiből, hogy 2 algopyrin sem segített. Aztán jött hozzá a hányinger hullámokban. Majd rá kb. 2 órára semmi, el is múlt, mintha nem is lett volna.

Sajnos az már napi rutinom felkelésnél, hogy megnézem fáj-e a fejem, mert sokszor lüktető fejfájással kelek és algopyrinnel/algoflex-el kezdem a napot.

Nem tudom mitévő legyek (orvoshoz nagyon nem tudok eljutni a Covid miatt), de "öndiagnosztizálásom" szerint ezek a tünetek migrénre utalnak.

Magamról annyit mondanék el, hogy nagyon sokat mozgok (edzek, futok, biciklizek), illetve egészségesen táplálkozok, nem dohányzok, stb.

Mi tévő legyek? Milyen gyógyszer létezik migrénre, amely hat és vény nélkül is kapható? Egy hónapig magnéziumot szedtem minden reggel (250mg), akkor jobb volt a helyzet. Lehet, hogy a magnézium segít?


További kérdésekre szívesen válaszolok, ha nem pontos/világos valami. :)


Válaszotokat előre is nagyon köszönöm! :)



2021. ápr. 5. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám hogy ez migrén lehet, az ugyanis szinte elviselhetetlen, kiesel a munkából miatta, görcsös, lüktető, és alig múlik valamire.

Ez nem jó hogy ennyi gyógyszert szedsz rá ilyen régóta. Mielőbbi kivizsgálás javasolt.


Nekem csak a tea, kávé szokott segíteni, meg aznap sok folyadék, 2 - 3 liter víz.

2021. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vérnyomásod rendben van?

Mondjuk az életmódod alapján nem hiszem hogy gond van vele.

Háziorvos tud adni beutalót kivizsgálásra,aztán kiderül.

Úgy általában az életed rendben van? Lelki okai is lehetnek.

2021. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A mindennapi fejfájás nem migrén. Mindenképpen ki kellene vizsgáltatni, hogy mi okozza.
2021. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Igen, az életem is rendben van, most vettem lakást, van egy csodálatos feleségem, álommeló. :)

Vérnyomásom az átlagnál jobb, sportolás miatt.


Akkor megyek majd orvoshoz, amint fel lesznek szabadulva.

Ment a zöld mindenkinek.

2021. ápr. 5. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!