Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen esetben kell hívni a...

Ilyen esetben kell hívni a háziorvost?

Figyelt kérdés
Családtag megkapta az oltast. Amitől egyre rosszabbul van. Covidos tünetei vannak magas lázzal.
2021. ápr. 6. 14:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve megfertozhet engem? Ha pl ott vagyok mellette vagy tegnap még csokoloztunk.
2021. ápr. 6. 14:26
 2/13 A kérdező kommentje:
Paromrol lenne szó.
2021. ápr. 6. 14:27
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Ez több embernél megjelent, de kb. 1-3 nap múlva elmúlt. Szerintem hívd fel - főleg a magas láz miatt - semmit sem veszítesz vele és legalább megnyugodtok.
2021. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 alletta ***** válasza:
69%

igen, mindenképp hívjátok a háziorvost. jobbulást kívánok!

szerintem megfertőződhettél, de ez nem 100 % szerintem.

2021. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Vett be lázcsillapítót?

Lehet, hogy csak immunválasz az oltásra.

De hívd fel, jobb ha megnyugtatnak.

2021. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha az oltási reakció miatt van rosszul, akkor természetesen nem fertőzhet meg. Ha viszont előtte hordozó volt és most jött ki rajta (amitől nem véd az oltás most még), akkor jó eséllyel már úgyis megfertőzött, de nem biztos, és javasolt a távolságtartás (maszkban ápold és szellőztess). A háziorvost nem rossz ötlet felhívnod, hogy mit javasol.
2021. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki kalmopyrint.
2021. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Semmit nem hasznal a lázcsillapító
2021. ápr. 6. 14:42
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Mivel oltották be?
2021. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez oltási reakció lenne, arra tudtommal kéne hatnia a lázcsillapítónak. Milyen fajtával próbálkoztok? Mindenesetre ebben az esetben tényleg fölhívnám az orvost. (Habár a láz önmagában nem veszélyes alapesetben, a magas láz sem, csak a folyadékpótlásra kell figyelni. Szóval paráznod nem kell.)
2021. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!