Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukámat még mindig nem...

Anyukámat még mindig nem oltották be, de nem vesz fel a telefont a háziorvos, mi legyen?

Figyelt kérdés

Szinte mindegyik 55-60 év feletti ismerős már megkapta az első oltást. Anya 64 éves, magas vérnyomása van, de még mindig nincs semmi hír, napok óta nem lehet elérni telefonon a háziorvost, személyesen nem lehet bemenni.

Mit tennétek ebben az esetben?

21L



2021. ápr. 6. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
E-mailt nem tudsz írni neki? Nálunk ez a bevált mód.
2021. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs megadva email cím
2021. ápr. 6. 18:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Az baj. :/ Esetleg a háziorvosi rendelő portáján (ha van ilyen, nálunk van) lehet próbálkozni telefonon keresztül, hogy nem éred el a dokit, pedig fontos volna, segítsenek.
2021. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendelési időben telefonáltál, ugye? Hányszor próbáltad? Különböző napokon, többórás különbséggel? Most tényleg nagyon elfogaltak a háziorvosok, lehet, hogy épp egy fekvőbeteghez ment ki oltani vagy hasonló. Szóval simán lehet, hogy épp nem volt ott.
2021. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
100%
Próbáltátok ellenőrizni a vakcinareg.neak.gov.hu/regisztracio/ oldalon, hogy sikeres volt-e a regisztrációja. Sajnos a sikertelen registrációra nem volt és nincs semmilyen automatikus figyelmeztetés.
2021. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A regisztráció sikeres volt, jönnek az általános emailek.

A háziorvos már jó ideje elérhetetlen, 2 hete elájultam itthon olyan rosszul lettem és akkor is elérhetetlen volt, sürgős beutaló kellett volna.

Bp. 3. Ker

2021. ápr. 6. 18:42
 7/10 krwkco ***** válasza:

#6

Azért én ellenőrizném. Hátha most már működik a vakcinareg.neak.gov.hu/regisztracio/ oldal.


"A regisztrálás óta kapja a Koronavírus Tájékoztatási Központ aktuális oltási információkról szóló e-mailjeit, ezért biztosra vette, hogy rendben van a regisztrációja, ám amikor ellenőrizte azt a friss kormányzati oldalon, azt a választ kapta, hogy nem, nincs rendben."


forrás:

magyarnarancs.hu/belpol/valami-nem-stimmel-az-oltasregisztraciot-ellenorzo-kormanyzati-oldallal-237090

2021. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
100%
Ha OK a regisztráció, akkor végszükség esetén elmehetsz a körzeti orvoshoz, hogy megbeszéld vele az oltást, akkor is, ha ez nem szabályos. Vagy kevésbé "invazív", ha bedobsz egy levelet a rendelő postaládájába az elérhetőségetekkel.
2021. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most megnéztem OK a regisztráció
2021. ápr. 6. 19:09
 10/10 krwkco ***** válasza:

Akkor #8.

Szerintem a háziorvos még örülni is fog, ha a levélben leírod, hogy édesanyád milyen vakcinát szeretne, mikor és hová tud elmenni, mikor veszi fel a telefont (bármikor).

A háziorvosoknak nagy munkát jelent, hogy levadásszák a megfelelő oltandókat.

2021. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!