Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy általános vérképből...

Egy általános vérképből kimutatható, ha valakinek sorvad el az izma, vagy specifikusan kell vizsgálni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a betegségtől függ. Egy autoimmun, genetikai, neurológia eredetű izomsorvadás miatti "izombomlást" (rhabdomyolysis) általános laboron lehet látni a nyomait: CK érték jelentősen megnő, ha gyulladásos eredetű We és CRP is nő. A diagnózis pontos meghatározásához kell specifikus teszt.
2021. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem látszott/látszik.
2021. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2


Izomsorvadásod van?

2021. ápr. 7. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, autoimmun izomdisztrófiám van.
2021. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És milyen vérvizsgálatod volt? Például kreatin-kináz (CK), ami tudja mutatni az izommal kapcsolatos dolgokat. Neurológián vizsgálták az izmod elektromos elvezetéses módszerrel? Vagy ez veleszületett?
2021. ápr. 8. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Amikor éveken keresztül csak fogytam, fogytam, gyomor- és végbéltükrözés után megállt a történet. Úgyhogy amikor meguntam, hogy csak a vállukat vonogatják, magam jártam utána.
2021. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De van róla papírod, hogy az van?
2021. ápr. 9. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Azzal mennyivel lennék beljebb , ha papírom van róla? Kezdeni úgysem tudnak vele semmit. Magamnak kell rendbe tennem.
2021. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sosetom ***** válasza:

Mert ha nem vagy orvos, nem olyan biztos hogy az ön diagnosztika olyan pontos, mint hiszed.

Ha sejted mi lehet a bajod, érdemes ebben az irányban kérned szaksegitsèget.

2021. ápr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!