Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel pótolhatnám a vasat, ha...

Mivel pótolhatnám a vasat, ha a háziorvos által felírt Maltofer semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Decemberben voltam Covidos. A vérképem olyan rossz lett, hogy be akartak fektetni a covid osztályra. Se hemoglobin, se trombocita, se fehérvérsejt...

Azóta folyamatosan szedtem a Maltofert.

A covid alatt 4.4-re ment le a vasam 10.7-ről (a dokim szerint ennyinek kellene lennie).

Szedem 3.5 hónapja a vasat, és a mai 3. vérvételem eredménye 5.2 lett!!!


Ez nagyon kevés! Már beszedtem 2 dobozzal. Ma felírta a 3. doboz Maltofert. De ez nem lesz elég, érzem.


Mit tehetek én?


Annyi még a probléma, hogy az emberek többségével ellentétben nekem nagyon megy a hasam a napi 2 szemtől, amennyit szednem kellene. 8-9 alkalommal egy nap, ami kisgyerek mellett megoldhatatlan (játszótér, ebédjéért megyünk, bevásárlás, stb).

Ezért csak napi 1 szemet tudok bevenni.


Mit szedjek, hogy jobb legyen, és helyrejöjjek?


(az sem segít, hogy a menstruációm 8-10 napos, és baromi erős, 26 éve..).


2021. ápr. 7. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Étellel pl.
2021. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy miért nem injekcióban kapod. Bár azt tudni kell hogy több hónap mire a vas raktáraid feltöltődnek. Lehet neked fél egy év is lesz. A hasmenés miatt beszélj a dokival találjon ki mást.
2021. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Különböző vaspótlók kaphatók:


[link]


Mellette amíg szükséges szedheted a maltofert.


Én a Bioheal Vas + Cink Szerves Komplex tablettát javasolnám.

2021. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2! Már beszéltem, ezért lett lecserélve a Neo-ferro folgamma.
2021. ápr. 7. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Spenótot, és társait szereted?

Van itt még pár ötlet, mert a napi 8-9 hasmenéssel nem csida ha nem tud felszívódni a gyógyszer.

[link]

2021. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Maltofer nekem sem ért semmit sem, végül Sorbifer Durules-t szedtem napi 2x1-et. Az én vasam 3,1 volt amikor elkezdtem szedni, aztán 6 hónap gyógyszerszedés után felment 19,1-re. Akkor abbahagytam, 6 hónappal később már megint a határérték alatt volt. Ez egy soha véget nem érő történet, az én orvosom szerint nekem kúraszerűen szednem kell vaskészítmányt.


Amire fontos odafigyelni, hogy amikor beveszed a vastablettát ne fogyassz tejterméket néhány óráig, mert az akadályozza a felszívódást. A c-vitamin viszont elősegíti, úgyhogy vedd be narancslével vagy pedig szedjél c-vitamint. Ezen kívül magas a vastartalma a sertésmájnak és a borjúhúsnak, ha szereted egyél minél többet belőlük. A spenót, bab és lencse is viszonylag sok vasat tartalmaz, de a növényi eredetű vas nehezebben szívódik fel mint az állati eredetű.

2021. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1 szemet szedek, így nem megy a hasam!

Csak a 2 szem hajt meg.


De 1 szem meg nagyon kevés...


Vettem most ismét céklalevet, gránátalma levet, holnap veszek sóskát is.

Ezeket ittam eddig is, plusz szedek Jutavit Multivitamint és Biovanne-t is, mert rengeteg hajam kihullott, le is kellett vágatnom.. :(.


Hát.. Igazság szerint nem gondoltam, hogy elkapom, és ennyire tönkrevág ez a betegség :(. Remélem, helyrejövök...

(a tüdőm is fibrózisos lett, rengeteg gyógyszert is kellett szednem, és szedem a mai napig..)

2021. ápr. 7. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Nem gondolom hogy a Covid-tól van vashiányod, bár a gyulladásos állapot megviseli a szervezetet. Ahogy írod 4,4 volt a vasad, az nagyon alacsony és a vashiány nem egyik napról a másikra alakul ki. Az elhúzódó és erős menstruációd lehet valószínűleg az oka. Tőlem is mindig ezt kérdezik először, hogy sokat és hosszan menstruálok-e, de az én menstruációm rendben van. Nálam valószínűleg felszívódási zavar áll a háttérben. Nem tudom néztek-e nálad vaskötő kapacitást és ferritin szintet, ezekkel együtt lehet tiszta képet kapni arról hogy mennyire vannak feltöltve a vasraktáraid.


Jobbulást kívánok!

2021. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ilyesmit nem néztek. Elég jó a háziorvosom, de ezt a vashiányt elbagatelizálja szerintem. Fáradékony és gyenge vagyok, alig bírom a tempót az 5 éves kislányunkkal..
2021. ápr. 7. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os megint

Jó lenne ha tudnád szedni a napi 2 tablettát, egyébként nagyon lassan fog csak rendbe jönni a vasad. Alternatív megoldás a vénás vaspótlás, ha nem tudod szedni a gyógyszert. Én napi 200mg vasat szedtem, és így is 6 hónapig tartott mire elérte a normális szintet. Sajnos a táplálékból nem szívódik fel annyi vas ami elegendő vashiány kezelésére.

Fáradtság, gyengeség, hajhullás: tipikus vashiány tünetek.

2021. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!