Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor érdemes elmondani azt,...

Mikor érdemes elmondani azt, ha esetleg van ételérzékenységed, cukorbetegséged, és egyéb hasonló betegséged a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
Mikor mondanád el azt mondjuk a kollégá(i)dnak főnöködnek, vagy másoknak hogy neked ez és ez a bajod? Mikor érdemes, miért érdemes egyáltalán?

2021. ápr. 8. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Semmi olyat nem tudjanak, ami gyengeségre utal. Lesznek, akik kigúnyolnak miatta, és elkönyvelnek majd a gyönge láncszemnek, akitől elsőre kell megszabadulni.
2021. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell elmondani, nem tartozik rájuk.
2021. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Csak akkor érdemes, ha szóba kerül.
2021. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Először is, akinek köteles vagy elmondani ezen dolgokat, az az üzemorvos. Neki tudnia kell, mert ő dönt, hogy azzal az állapottal betöltheted-e egyáltalán az adott munkakört. A kollégáidnak tetszés szerint elmondod vagy nem. A főnöknek végülis azért célszerű adott helyzetben elmondani, mert mondjuk engedélyezi, hogy legyen nálad 1 szelet csoki (vagy bármi más kaja, ami másoknál nem lehet, mert nem lehet bevinni a gyártósorra), ha mondjuk leesne a cukrod. Egy normális főnök megérti az ilyen dolgokat.
2021. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért olyan tragikus egyeseknek, ha ilyesmi kiderül, főleg az ételérzékenység meg ilyesmi kapcsán.

Férjemnél úgy jött szóba a gluténérzékenység, hogy a munkahelyén időnként össznépi sütizés van, ahol megvitatják (laza beszélgetésként), hogy van-e valakinek ötlete változtatásra, stb. Ott nem fogadta el a sütit, mert érzékeny. Senki nem problémázott, sőt, legközelebbre külön sütött neki az egyikőjük gluténmentes sütit.

Normál körülmények között csak úgy nem vágja senki arcába, mert nincs miért. De épp ez a sütisütő asszony meg cukorbeteg, és mindenki tudja. Itt valahogy ez nem számít titoknak.

2021. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendszeresen volt közös munkaebéd meg többnapos képzések, tréningek külső helyszínen. Ehhez a szervező felé továbbítottuk az infokat, és ennek megfelelően rendelték az étkezést a szálláson.

Közös sütizés / tortázás is előfordult benti szülinapokon (utáltam, de rajtam kívül csak még egy masik személy, a többi 20-nak ez buli volt), ilyenkor is jó ha tudja aki rendel, hogy van-e tejcukor/t.fehérje/gluténérzékeny vagy cukorbeteg a csapatban (nálunk mindenféle volt).


Ha nem ennyire megy a habverés az informális közös kajálások körül meg nincsenek külső helyszínen többnapos programok, akkor fölösleges szerintem.

Egyéb esetben pedig a szervezőnek célszerű jelezni, esetleg a felettesednek, illetve ha van elsősegélynyújtó, akkor neki is (egy cukros esetében nagy baj lehet belőle, ha nem tudjuk, hogy nála ez a rosszullét AZ a rosszullét, és mi a teendő).

2021. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor ezek szerint hogy refluxos vagyok, az nem feltétlen dolga senkinek sem csak nekem akkor.
2021. ápr. 8. 19:23
 8/11 A kérdező kommentje:
Mai nap a refluxom miatt nem tudtam bemenni dolgozni, kb 2 nappal ezelőtt annyira félre ment valami a szervezetemben, hogy éjszaka gyógyszer mellet nem tudtam aludni, és már annyira ki voltam fáradva, hogy ma nem mentem be, és ugyan nem mondtam meg kerek perec a bajom, de a gyomrommal volt valami, azt mondtam. Munkatársak eddig nem kérdezték meg, de én nekem emiatt volt probléma, szóval nem tudom hogy mondjam-e el a főnökömnek vagy az üzemorvosnak. Egy jó tipp: Nem stabil ez a munkahely.
2021. ápr. 8. 22:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám el. Beteg voltal, ennyi
2021. ápr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20-on éves lány vagyok, 1-es tipusú cukorbeteg. Én az állásinterjún elmondtam a főnöknek. Aztán már az első munkanapon a kollégának is. Jobb ha tudják, biztonsági okokból.
2021. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!