Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus antigén gyorsteszt...

Koronavírus antigén gyorsteszt fals pozitív?

Figyelt kérdés

Egyre inkább az az érzésem, hogy hiába vagyunk karanténban, mert nem is vagyunk igazából koronavírususosak. Anyukámat műtötték és a kórházból hazaérve köhögni kezdett, és hőemelkedése volt, meg fájt a feje. Varratszedéskor az antigén gyorstesztje pozitív lett, emiatt mindannyian karanténba kerültünk. Apukámnak is volt néha hőemelkedése. A háziorvosom engem is kiírt tesztre, mert nekem is nagyon elkezdett fájni a fejem, de a gyorstesztem és a PCR is negatív lett, ami számomra érthetetlen, hiszen folyton anyukám mellett vagyok, már rég elkaptam volna tőle a koronavírust. Úgy gondolom, hogy valójában ő sem koronás, mostmár pl. kiütései is vannak, ami ránézésre nekem sokkal inkább övsömörnek tűnik (pár éve nekem is volt). Attól is lehetnek a vírustünetek, a köhögés meg bakteriális fertőzés a műtéti beavatkozás miatt, esetleg ahogy a tubust bedugták neki, stb. Sajnos a szüleim háziorvosa eléggé inkompetens, egyiküket sem hajlandó kiírni rendes tesztre. Mindketten megkapták már az első oltásukat is egyébként, anyukám pont 2 nappal az oltása után produkálta a pozitív antigén-gyorstesztet (nem tudom van-e összefüggés).

Mit gondoltok?

Lehetett fals pozitív az ő tesztje? Ha igen, mitől? Gondolom az én tesztjeim nem véletlen lettek negatívak, a PCR azért kimutatta volna ha beteg vagyok.



2021. ápr. 9. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Extrém ritka a fals pozitív a gyorstesztnél (fals negatív viszont simán lehet). Az oltás sem okoz hamis pozitív antigéntesztet. Viszont sokan csak a betegség elején, 1-2 napig fertőznek. Háztartáson belül se fertőződik meg mindenki feltétlen, ennek sok oka lehet, legegyszerűbb eset, hogy van, aki eleve immunis a korábbi náthakoronavírusok miatt. Olyan is van, hogy megfertőződsz, de nem mutatja ki se a gyorsteszt, se a prc, mert nem termelődik elég vírus a nyálkahártyádon (ez a jó eset, mert így valószínűleg nem is fertőzöl).
2021. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És egy antitest gyorstesztnek mennyi értelme lenne esetemben? Kimutatná, hogy voltam-e mostanában beteg? Azért érdekelne, mert elvileg 3 hónapig utána még nem kaphat oltást az ember.

Ezzel a teszttel is van egyébként rossz tapasztalatunk. Anyukámnak csináltunk, néhány nappal azután hogy hazajött a kórházból és már tünetei is voltak, mégis negatív lett az a teszt- gondolom nem termelődött neki még akkor elég antitestje és a teszt nem mutatta ki.

Ha nekem később csinálunk ilyen tesztet, ott is hasonló eredmény várható?

2021. ápr. 10. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Oltást akkor nem kaphatsz 3 hónapig, ha hivatalos teszted volt. Ez anyukádra vonatkozik, rád nem. Igaz, nekem három rokonom is kapott 3 hónapon belül, az egyik két hét után, annyira nem veszik ezt komolyan.


A patikai antitest gyorstesztnél láttam már párszor ilyen grafikonokat, hogy hány nappal a fertőzés után válik pozitívvá. Emlékeim szerint minimum 2 hét, lehet hogy 3. Érdemes lenne utánanézni. Patikában elég drágák ezek, 5000 Ft vagy több, de a neten is normális webshopok hivatalos engedéllyel rendelkező teszteket árulnak 2000 Ft körül is darabját. Szóval simán megteheted, hogy többször is tesztelsz, nem egy elviselhetetlen költség.

2021. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Múltkor is mikor vettünk, 4000 Ft volt csak. Anyukámat kb. 5 nappal azután teszteltük vele hogy tünetei voltak, és akkor még nem jelzett antitestet nála. Most meg már gondolom nem is lenne nála értelme, mivel oltást is kapott már, tehát tuti vannak antitestjei.

Magamnak szerintem megcsinálom majd a tesztet mindenképp.

2021. ápr. 10. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!