Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek skizofrén vagyok?...

Szerintetek skizofrén vagyok? Vagy csak egy óriási hipochonder?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott hogy már pár éve képzelek be rendes betegségeket (szív, rák, stb.. sorolhatnám, mindegyiket kivizsgáltuk semmi bajom. És most viszont ettől a mentális betegségtől félek, skizofrénia. Igazából "beképzelem" hogy hangokat hallok. Tehát pl. multkor olvastam hogy a skizok, olyanokat hallanak pl. hogy öld meg. És ez csak igy eszembe jutott, rágondoltam, és ha ugye ha valami gondolkoztok azt úgymond "halljátok" és eszembe jutott ez a mondat, és megilyedtem hogy halucinálok. Szószerint a saját gondolataimra hiszem azt hogy hallucinációk. Mivel tudom hogy nem azok. Egy éve voltam pszhichológusnál is, "megvizsgált" és most újra elolvastam amit írt rólam, és semmi rosszat nem írt. Anyuval élek, szeretem ő is szeret, vannak barátaim élőbe, online is. Sportolok. A magatartásom sose volt 3-asnál rosszabb. Nem vagyok verekedős, szóval semmi.

2021. ápr. 10. 16:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Az elmúlt időszakba olyan hallásom lett.. Egyszerűen mindenre odafigyelek, a legkisebb semmire is.
2021. ápr. 10. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Feszegted az emberi határokat.
2021. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder.
2021. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Hipochonder.
2021. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Súlyos hipochonder.

Beképzeli, hogy beképzeli...

De minden jót!

2021. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrenek nem tudjak, nem ismerik el, hogy skizofrenek. Nem erzik jol magukat, de minden hallucinaciot, tevkepzetet valosagnak elnek meg.
2021. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A skizofréneknek nincs betegségtudatuk, szóval ez eldőlt.
2021. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!