Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek róla?...

Mi a véleményetek róla? Kialakulhat egy olyan vírusmutáció, amely az emberiség 1/3-át legyőzheti? (Akár a Covid egy újabb vírusmutánsa)

Figyelt kérdés

Épp azon gondolkodtam, hogy bármikor bekövetkezhet az, hogy a koronavírusból olyan súlyos mutáció alakul ki, ami sokkal veszélyesebb lehet és emiatt a Föld emberiségének akár 33%-a is életét veszítheti. Túlnépesedett a Föld, minden évben egyre növekszik az emberek születésének a száma. Vajon bekövetkezhet egy népirtó vírustörzs, amely még jobban tönkreteszi az emberek mindennapjait?

Én attól tartok, hogy sajnos be fog következni, legkésőbb a következő évtizedben. Mit gondoltok erről?

19f



2021. ápr. 12. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Csekély valószínűséget látok arra, hogy olyan vírus kialakuljon és ne tudnának annyira védekezni ellen az emberek. Szigorúbb szabályozásokkal, egyebekkel...


Főleg, hogy már volt 1-2 gyakorlati tapasztalat, ami megmutatja hogy lehetne és hogy inkább ne... bár még lehetne mit fejleszteni.


Amúgy igen esélyes, hogy lesznek még nagyobb járványok, bár nem feltétlenül a covid vírusvariánsainak lehetnek ilyen hatásai, főleg hogy már nem annyira váratlan, eléggé kutatják, kutatták, ilyen-olyan mutációkra is valamelyest hatékony vakcinákat fejlesztettek ki, stb...


Komplex okai vannak egyébként a pro és kontra témának is.

2021. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit olvass utána, tájékozódj mielőtt az ismeretlentől elkezdesz rettegni és meggondolatlan dolgokat teszel. Minél egyszerűbb egy vírus annál könnyebben mutálódik és annál könnyebben győzi le a szervezet.

Vannak vírusok amik ellen léteznek egész életre szóló oltások (ezeket te is tudod) és ezek végzetesek, cserébe lassan kihalnak, mert annyira nehezen mutálódik. Vannak viszont sokkal egyszerűbb, mint az influenza ami könnyen mutálódik cserébe évente legalább egyszer elkapod és egy hétig lázas vagy. Valahol itt az egyensúly.

Röviden: nincs olyan vírus ami ellen ne lehetne védő oltást készíteni. Újabb vírusok mindig is lesznek. Ezekkel az új vírusokkal az a baj (mint a kovid), hogy az emberek szervezete még nem találkozott vele, ezért minimális immunitás sincs, de ez gyorsan változik. Akár oltás segítségével, akár mert átesel rajta. Arra viszont nincs reális esély, hogy létre jöjjön valami világot kipusztító vírus... a baktériumoknál viszont lehetséges, de olyan itt még nem él.

2021. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Van rá esély, a Covid vírus nagyon közeli rokona a MERS, amelynek nagyjából 33% a halálozási aránya. Annyi a szerencse, hogy nehezebben terjed. De a mostani brit mutánsnál láthatjuk, hogy ez bármikor megváltozhat.
2021. ápr. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Én csak remélem, 2-es, hogy igazad van.


De sajnos, az ellenkezőjét gondolom. A MERS miatt is, de főleg, hogy a COVID megmutatta, hogy túl lassú a reakcióidőnk, plusz kezelhetetlenül nagy létszámú az emberiség, és már semmivel nem lehet kordában tartani.

Meg itt a globális migráció, áramlanak az emberek Európába, Afrikából, Ázsiából, Amerikában délről északra, rossz higiénés viszonyok közt élő, tanulatlan, együttműködésre többségében képtelen emberek, hozzák a kórokozóikat, köztük könnyen terjed, és könnyen továbbadják nekünk is. Az amerikai indián őslakosságot anno nem az európaiak által behurcolt kanyaró, meg a többi, addig ott ismeretlen fertőző betegség tizedelte meg?

Szerintem ez a világjárvány a pár éve megindult tömeges migráció következménye, és mivel az nem áll meg, Nyugat-Európában önpusztító módon még támogatják is, jönnek még rosszabb járványok is, attól félek.

2021. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

#4! És mesélj már mekkora világ járvány lett a mersből? Ja nem lett. Miért? Mert leírtam. Gondolkozz már mielőtt írsz valamit, mert ez nekem is fárasztó.

Mint írtam, az új vírusok ellen nincs minimális védettség sem, de ez gyorsan változik. Olyan globalizált világot élünk amit az indiánok nem, ezért lehetett rájuk egy olyan vírus halálos, amivel az európai vígan hajózta át az óceánt. És még egyszer mondom, hogy annak nincs reális esélye, hogy a semmiből most hirtelen megjelenjen egy világot kipusztító vírus. Minden vírus ellen lehet védőoltást csinálni, ez tény. Mit nem értesz még?

2021. ápr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Mondd, te miért vagy ilyen agresszív?


Nem azt írtam, hogy a MERS fog elterjedni! De ha létrejön egy mutáns, ami ugyanolyan könnyen terjed, mint a brit mutáns, és ugyanolyan halálos, mint a MERS, na, akkor TÉNYLEG bajban leszünk. (Mindkettő koronavírus, ugyan miért ne történhetne meg?) Kifejlesztenek majd ellene védőoltást, de addig?

Mióta is zajlott már ez a járvány, mire oltani lehetett ellene? Pont egy éve. Hányan meghalnának addig!

A globalizáltság csak hátrány, pillanatok alatt elterjed bármilyen járvány, és ha az olyan, mint a SARS-CoV-2, akkor senki sem immunis ellene, akár indián, akár európai.

2021. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert a hozzád hasonló tájékozatlan rettegők miatt erőltetnek másokra olyanokat amiket nem akarnak. Tudod, hogy félsz, de azt nem, hogy pontosan mitől is. Minek is mondják azt amikor véleményed van, de információd nincs? Amit írok még véletlenül se próbálod megérteni. Te félsz, pont. De nem baj, a kedvedért leírom még egyszer: Minél nagyobb genommal rendelkezik egy vírus annál nehezebben mutálódik és annál nehezebben veszi fel ellene a szervezeted a versenyt. Leegyszerűsítve nagyobb vírus, nagyobb halálozás, kisebb fertőzés. Kisebb vírus, kisebb halálozás, nagyobb fertőzés. Hogyha 1 év alatt kifejlesztenek védőoltást (szerinted) akkor 1 év alatt kihalhat az emberiség? Nem. Nagyjából vicc amit mondasz, de mindegy. De érted ez a legnagyobb problémád, miközben éhínségben még mindig többen haltak meg az évben mint koronavírusban. Akkor attól miért nem félsz?

Te attól félsz, hogy jön valami olyan fertőző cucc ami pillanatok alatt elterjed és pillanatok alatt öl. Ez olyan mintha én azt várnám, hogy kitalálok valami melót amibe nem kell munkát fektetni mégis milliókat keresek vele. Jól hangzik, de a világ nem így működik... Valamit valamiért.

2021. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Tudod, az emberiség nem fog kihalni, hacsak atomkatasztrófa nem lesz. De én azt sem szeretném, ha a szeretteim, vagy én meghalnánk. Gondolom, nem vagyok egyedül vele. Ugye képben vagy, hogy pillanatnyilag egészséges fiatalok, meg középkorúak is meghalnak, nem is olyan kis számban.

Feltehetőleg arra is választ tudsz adni, a MERS-nél miért nem volt esély arra, hogy könnyen terjedővé váljon? Vagy mégis volt, és csak szerencse, hogy nem így történt? Ugyanaz a koronavírus!

Különben nem rettegek, csak óvatos vagyok. De ehhez az kell, hogy előbb felismerjem, van veszély. Sokan nem jutottak el idáig.

2021. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Te is csak a kormánypropagandát hajtogatod. Ma már olyan, hogy egészséges ember csak viszonylagosan létezik. Több mint egy éve gyengítik ezek az egészséges fiatalok a szervezetüket azzal, hogy nem mehetnek mozogni és nem szívhatnak friss levegőt. A kórházban meg inkább az ellátatlanságba halnak bele.

Hogyha vírus fertőzés nélkül még lett volna esélye tovább élni akkor ugyan ennyi erővel kérdezem, mennyi esélye lett volna, ha nem kényszerül az immungyengítő életmódra? Valószínűleg nem lenn olyan halálos az a vírus... De mindegy, szerencsére te felismerted a veszélyt... csak rosszul. De komolyan, te még ebbe nem gondoltál bele? Ha bele gondoltál de arra a következtetésre jutottál, hogy ez egy brutálisan halálos vírus, akkor naív vagy és tájékozatlan. Bár könnyebb elhinni a rémhírt a hozzád hasonlóknak, mint átgondolni. De pont ez volt a cél és ti vagytok többen. Valamit jól csinálnak odafent.

2021. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon misztifikálod a fiatalságot, talán az idősebbek már nem is számítanak? Pár évtized múlva térjünk vissza erre.


A másik: én igazán nem értem ezt az immungyengítő dumát. Csak az nem sportol, aki nem akar. Csak az nem szív friss levegőt, aki nem akar. Sporthoz különben sem kötelező a maszk. Erdei kiránduláshoz sem.


A kórházakban pedig azért halnak meg a vírusfertőzés következményei MELLETT az ellátatlanságban is, mert egész egyszerűen több a beteg, mint amennyit még biztonsággal el lehet látni.


És nem, ez MÉG nem brutálisan halálos vírus. Lehet, hogy az lesz, remélem, nem. Viszont tájékozatlan nem vagyok. És nem a politikából tájékozódom, hanem tudományos közleményekből. Neked is ezt ajánlom.


A vírusgenom mérete és a vírus veszélyessége között pedig, nem látom be, milyen összefüggés lehetne.

2021. ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!