Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek az elmondott...

Mi a véleményetek az elmondottakról?

Figyelt kérdés
Egy cikkben olvastam még korábban, azonban kimentettem a lényeget. Egy amerikai virológust kérdeztek az oltással kapcsolatban: "Izraelben a lakosság 27 százalékát beoltották, azonban az oltottak 5,7 százaléka meghalt a Covid következtében, hiába kapták meg Pfizer-vakcina mindkét adagját. Ez hogy történhetett? A virológus szerint nem ment át eléggé a köztudatba, hogy az oltások populációs szinten hatnak, és a klinikai kísérleti adatok nem azt mutatják, hogy egyénileg mi fog történni, hanem általános képet adnak, és a védettség valóban nem 100 százalékos. Vagyis: attól, hogy valakit beoltanak, az nem garantálja azt, hogy nem lehet súlyos vagy halálos kimenetele a koronavírus fertőzésnek. Az sem tisztázott még, hogy a különböző variánsokkal szemben hogyan hatnak a vakcinák. A dél-afrikai variánsra például az AstraZeneca vakcinája a Dél-afrikai Köztársaságban nem hatott, de ez nem univerzális érvényű, mert egyáltalán nem mindegy, hogy hol, milyen populációban alkalmaznak egy oltóanyagot."

2021. ápr. 14. 22:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az én véleményem az, hogy a legkorrektebb tájékoztatás, amit virológustól eddig hallottam. Nem is lepődök meg, hogy amerikai, az amerikai szakemberek azért ki szokták mondani a frankót, pedig lehetne elfogult is a Pfizer-vakcina miatt, de nem az. Például azt is megtudtam, mint laikus, hogy egy-egy oltóanyagot nem mindegy, hogy milyen polulációban alkalmaznak.
2021. ápr. 14. 22:45
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Forrás?


Másrészt jó volna tudni, hogy akik meghaltak mikor kapták az oltást, és mikor fertőződtek meg. A védettség kialakulásához vagy 3 hétre van szükség, szóval abban a 3 hétben simán elkaphatod a vírust és akár halálos kimenetelű is lehet.


Szóval eléggé semmitmondó az nyilatkozat így önmagában.

2021. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A forrás az egeszsegkalauz.hu, ami lényegében az egészséggel foglalkozik. De a virológus azt is elmondta, hogy akik átestek a betegségen, azoknál a nyálkahártya immunitása jóval magasabb (vizsgálatok alapján akár 8 hónap is lehet), mint az oltottaké, ugyanis az oltás főleg a szervezet immunitására koncentrál, a nyálkahártya immunitását kevésbé "tuningolja" fel. A nyálkahártya védelme pedig azért fontos, mert lényegében a tüdőgyulladás kialakulása nagyban függ az állapotától.
2021. ápr. 14. 23:13
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Amikor forrást kérek, akkor valami linkszerű dolgot szeretnék. Ne én keressem már meg.
2021. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Parancsolgassál a kutyádnak! Ha lusta vagy utána járni, akkor így jártál. A Qubiton is megtalálod, de ha értenél angolul, akkor meg megannyi helyen tudnál tájékozódni. Szóval hagylak dolgozni egy kicsit, én addig ledőlök pihenni. Majd írj, ha sikerült megtalálnod, ha lesz kedvem, majd válaszolok.
2021. ápr. 14. 23:22
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi a véleményem? Semmi. :-)

Az oltások még csak itt tartanak, majd idővel meglátjuk, hogy a vírus, vagy az emberiség győz.

2021. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Ember, ha állítasz valamit azt NEKED kell forrással igazolni, nem pedig másokat kérni arra, hogy találják már meg helyetted.


Úgyhogy továbbra is várom a forrást

2021. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Addig állj fél lábon akkor. :D
2021. ápr. 15. 18:30
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Tehát nincs forrásod :) simán lehet, hogy csak te írtad a szöveget magadtól.


Kíváncsiságból az első idézett mondatra rákerestem, és biza a google bácsi nem dob ilyen cikket, amiben ilyesmi szerepelne.


Várom a forrást, amennyiben létezik.

2021. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező te jó prosztó alak vagy... Forrást kérnek tőled normál hangnemben, erre itt bunkózol ocsmány stílusban.
2021. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!