Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek hol kaphatom majd...

Szerintetek hol kaphatom majd az oltást?

Figyelt kérdés
Nincsen háziorvosom mert eddig gyerekorvoshoz jártam, most 18 éves lettem és elvileg már nem tartozok a gyerekorvoshoz, meg ergó a gyerekorvos nem olthat (legalábbis ezt olvastam). Szóval az lenne a kérdésem hol olthatnak?

2021. ápr. 15. 09:56
A kérdező szavazást indított:
Szerintem, lakóhelyed közeli háziorvoshoz rendelnek ki oltásra
Szerintem, a gyerekorvosnál oltanak majd
Ahol születtél azon a településen kirendelnek ott valahová
Ez vakcina függő, de nyugi majd értesítenek róla
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Kortól függetlenül nem mindenkit a háziorvos olt, pl a Phizerrel nem tud. De egyébként még a 19. életéved betöltése előtt napig járhatsz a gyerekorvoshoz. (Technikailag-jogilag olthatna gyerekorvos is, csak eddig 18 alatt nem kapott senki oltást, a számukra bevezetendő Phizert meg mindenképp központi helyen adják.)
2021. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ melyiket kapod.
2021. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szóval, tegnap vagyis április 26-án a "nagyszerű" kormányunk elindította ezt az időpont foglalásos oltásos mizériát. Amire jelentkeztem legközelebbi SZTK-ban foglaltam időpontot mert ismerem a helyet. Kikellet nyomtatnom ezt igazolványt hogy megyek oltásra meg egy kis felmérőt is amit szépen kitöltöttem.

Azután bementem ahová foglaltam az időpontott (időpontom előtt 10 perccel), bementem az ajtón és jobb oldalon már fel is vették az adataimat(Név, születési idő, mikor foglaltam időpontot ezeket kérdezték), és mondták szembe velük ott az oltó pont, ott várakozzak és majd ha kijön a doktor, az általam kitöltött kérdőívet adjam oda. Oda adtam mikor kijött, vártam pár percet és szólítottak. Tájékoztattak hogy Sinopharm-ot (Kínai) vakcínát fogom kapni, mondtam tisztában vagyok vele. Beadták gyorsan bal vállamba, mondták hogy mondjam barátaimnak, családtagjaimnak, stb. hogy oltassák be magukat (feltéve ha már beoltották akkor már mindegy).

Azt hogy milyen mellékhatásokat érzek, vagy éreztem arról csak annyit hogy beadás után 3 óráig fájt a bal vállam, és eléggé levert lettem tőle. Többet nem is tudok mondani ha valami van még fogok ide írni.

Ezt a kommentet azért írom hogy ha egy érdeklődő megnézi ezt a kérdést mert neki is ez a problémája akkor lássa az én élményeimet, hogy ez annyira nem bonyulult mint amilyennek látszik.

Most hogy írom ide a kis élményemet, most hívtak a gyerekorvostól hogy mehetek oltásra de mondtam tegnap voltam időpontra szóval mondták hogy kihúznak. Szóval no para, jelentkezzetek ti is időpontra feltéve aki még nem volt.

2021. ápr. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!