Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha Favipiravir gyógyszertől...

Ha Favipiravir gyógyszertől múlt el a koronavírus betegség, akkor ugyanúgy elkaphatom ismét, ha véletlenül kapcsolatba kerülök a vírussal, vagy kialakulhatott a szervezetben immunizáló védettség?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ki persze, mivel a gyógyszer a vírusok szaporodását gátolja, azaz segíti, hogy az immunrendszer utolérje önmagát, a vírusok szaporodása megáll és az immunrendszer szépen kivégzi őket.
2021. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Vedett vagy, egy ideig.
2021. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Az egy méreg, mellékhatása között ott a tüdőgyulladás! Nem attól a szartól múlt el, hanem az immunrendszered küzdötte le. Védett vagy tartósan, de ha elkapod is max. enyhe betegséged lesz. Én már 2x kaptam el 1 éven belül, egyiket nem tudom hogy, másikat haza hozta a párom, utóbbi a brit mutáns volt. Egyiknél sem voltam beteg, de az első 4 nap alatt elmúlt, ez a mutáns 9. napra javult és lettem jobban. Első torokfájással járt, más nem volt, ez a mutáns már többet okozott, izzadás, hidegrázás, gyengeség, de nem volt torokfájás se orrfolyás. Már semmi bajom.
2021. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

értem, én elég beteg lettem tőle, alig kaptam levegőt, majd elájultam

szag, íz érzék kiesett, pontosabban minden étel undorító ízű, és minden büdös szagú lett, még a sima levegő is, odakint és idebent úgyszintén

ezenkívül még szédültem is, alig tudtam megállni a lábamon, és a fulladás, a köhögés, ami által nem jött fel semmi

2021. ápr. 23. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez a gyógyszertől vagy a vírustól? Mert elég félreérthető.

Szédülésed tart még?

A szaglászavarra próbálj nagydózisú komplex B-vitamint! És kérlek írj majd, van-e változás;)

2021. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem, ezek a tünetek a betegség tünetei voltak, mikor elkezdtem szedni a favipiravirt szép lassan elmúltak az említett tünetek, de összesen 5 nap alatt, fokozatosan


utána már csak enyhébb fulladás volt, és köhögés, de ez is kellemetlen volt, annyira, hogy külön gyógyszert irattam még fel ezekre is, retafyllint meg köptetőt

2021. ápr. 23. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a favir utan tuntek el a betegseg tunetei. Mint a laz, etvagytlansag, almatlansag.



A korhazban(mivel ott is voltam) mindenki kapott 2x8 majd 2x3 darabot naponta. Es senkinek sem lett semmilyen mellekhatasa, sot mindenki idovel latvanyos javulasnak indult. Hozzateszem ez kozepsulyos covid részleg volt, nem a lelegeztetos intenzív.

2021. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Placebo szerintem, faviparivir nélkül gyógyultam mind a kétszer 4 és 9 napon belül ahogyan írtam. Azt elhiszem, hogy van akinek súlyosabb tünete volt, de egyenlő ez egy rossz influenzával, semmi több.
2021. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

a korházban az egyik beteg a Favipiravirra allergiás reakciót produkált, erős hasmenést, valamint feldagadt a nyelve, és nem kapott levegőt


talán egyszerre vette be mind a 8 szemet a kúra elején, ahelyett hogy időben elosztva, mondjuk óránként egy szemet vett volna be

2021. ápr. 24. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert egyszerre kell a 8 szemet...
2021. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!