Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid 19 Parosmia?

Covid 19 Parosmia?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapja iszonyú bűzt érzek minden ételben, főleg a mártásoknál ott elviselhetetlen a bűz, de más ételt is nagyon rossz szájízzel tudok csak megenni! Azóta minden főzeléket elkelett engednem, tojást, szalámikat, hagymákat, paprikákat.


Tejterméket tudok enni, de a yoghurtnak például az íze olyan mint a sós aszalt?.. Sajtok ízét egyedül érzem normálisan, de például a pirítós kenyérnek égetett gumi szaga, a gumicokornak mosópor, a hagymás chipsnek pedig hypo szaga/ize van. Október eleje/közepe felé voltam benne a Covidban, nekem viszonylag későn is jött vissza a szaglás, de December elején elkezdtem nagyon fura ízeket érezni. Először gyanakodtam valami ételundorra, vagy hogy esetleg belégezhettem valamit.

Mit lehet tenni ellene? Orvos esetleg ad rá valami sprayt? Valamilyen fülorgégészt olvastam hogy azonnal kezelni kell, mások szerint az időre kell bízni mert lehet akár fél vagy 1 év is. És van akinél maradandó. Elég nehéz így az élet, üdítőket sem tudok nagyon, vagyis tudok csak telejsen más íze van.. A kóla például szén ízű nálam.

20/F



2021. ápr. 16. 00:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
nem lett szájpenészed? nekem akkor volt ilyesmi
2021. ápr. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez van, csak nem ennyire erősen. Sajna nem lehet vele mit csinálni, mert még a pontos oka se ismert, hogy károsítja a neuronokat a vírus. Én novemberben voltam Covidos és minden főtt kajában a piros paprika ízét érzem, ha nincs is benne. Meg megyek az utcán és random kajaszagokat érzek. Plusz a fekália szaga se olyan, mint régen, már bocsánat, számokra.
2021. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Szájpenészed lehet. Nekem amikor az volt akkor kb. mindenhol szarszagot éreztem.
2021. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy postcovid tünet.

[link]

2021. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak! Ez, kemény!
2021. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia nálam is ugyanez van kb szó szerint. Nem vagy egyedül, úgy látom sokan vagyunk vele. Covidos voltam novemberben. Én most jelenleg nagy dózisú B vitamint szedek (Milgamma), hátha helyre állítja kicsit a szagló idegeket. De őszintén szólva 1 hónapja szedem még semmi javulás nincs. Már nem sok reményem van hogy valaha is helyrejön.
2021. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez nem szájpenész, ez Parosmia. Fantomszaglás... Az agy fura szagokat közvetít, sajnos általában nagyon kellemetlenek ezek a szagok, mint az én esetemben. Vegyszerek, dögszag, égett gumi szag. Vannak a borzalmas szagok, és vannak azok amiket eltudok még fogadni és elnyammogom. A fokhagymát alapból sem szeretem, bár bajom sincs vele igazából. Most azonban olyan iszonyúan büdös lett, hogy már szédülök tőle a lakásban ha megérzem, marja az orromat.
2021. ápr. 27. 18:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok. Nekem is a hagyma (de inkább a vöröshagyma) a legelviselhetetlenebb és az izzadságszag. Napi kétszer fürdök mert ha egy picit is elkezdek izzadni nem tudom magam elviselni. Egész más mint eddig.
2021. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Érdeklődnék, hogy fennállnak még a fent említett post covid tüneteid?

Jelenleg én is hasonló problémákkal küzdök február óta.... A kedvenc ételeimet nem tudom megenni(főleg csirke és sertéshús) , sajnos légyírtó ízük van, egyes gyümölcsöknél, pl. sárgadinnye, görögdinnye "Technokol" ízt érzek, kedvenc parfumeim szaga is rendkívül kellemetlen...péksütemények égetett autógumi szagúak és ízűek. .

Ami érdekes hogy a félig atsült steaknel nem érzem ezt a fura ízt.

Tudom, nem szabad, de kóstoltam nyersen csirke, sertés -, marhahúst, s ekkor nem éreztem ezt a furcsa kellemetlen ízt.

2021. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia én nem a kérdező vagyok, hanem a 6-os és a 8-as válaszoló, de sajnos nekem még mindig ugyanez van. Szerintem ez már így marad :( sírni tudnék...
2021. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!