Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidos voltam, mikor kaphatok...

Covidos voltam, mikor kaphatok oltást utána?

Figyelt kérdés
67 éves vagyok, a körzeti orvosunk azt mondta hogy csak 3 hónap múlva. Ez sok ismerősöm szerint butaság... Mert az ő orvosuk meg 3-4 hetet mondott. Most ezen igazodjon ki az ember?! Ti hogy tudjátok? Előre is köszönöm válaszaitokat.

2021. ápr. 16. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap múlva. A hozzájáruló nyilatkozaton is ez szerepel.
2021. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És ha nem tudtok róla, hogy három hónapon belül kovidosok voltatok és raoltanak, abból lehet baj?

Csinálok otthon előtte gyorstesztet, hogy most az vagyok-e, de hogy az elmúlt 3honapban tünetmentesen voltam-e...

2021. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát én inkább pcr tesztet csináltatnék. Nekem egyik gyorsteszt sem mutatott pozit (egyet én csináltam, egyet a mentős), a pcr meg kimutatta.
2021. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszi, lehet inkább tényleg az lesz, megbízhatóbb.
2021. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Na én is ebben a gondban vagyok.

Hétfőn lenne az oltásom.


Novemberben voltam covidos,és idén február végén -március elején egy nagyon erős,és hosszadalmas náthaszerűségem.De itt nem ment el a szaglásom,mégcsak nem is köhhentettem.Mondjuk novemberben sem köhögtem.

Nem tudom,hogy ez a márciusi covid volt-e mert nem teszteltettem,és így csak másfél hónap telik el a betegség és az oltás között.


Én úgy tudom,hogy legalább 10 napnak kell eltelnie a tünetmentesség,és a karantén feloldása után.


Hát nem tudom,vasárnap csináltatok azért egy pcr-t.

2021. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Be lehet oltatni magad ha nincs hivatalos papírod arról, covidos voltál.


Azért mondják a 3-6honapot,mert kevés az oltás. Próbálják kiküszöbölni azt,hogy mától ,"elvegye az oltást'"

2021. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a 6-os válaszolónak igaza van valószínűleg... Mert gondoljunk csak bele a fordított esetbe, mikor beoltják az embert és rá pár napra a covidot is elkapja. Én is tudok ilyet. Túlélte szerencsére, pedig 70 éves.
2021. ápr. 23. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:

#2 Ha nincs semmilyen tüneted, akkor nem. Tünetes embert soha sehol nem oltanak semmivel.

A PRC teszt a kezdődő fertőzést mutatja ki, annak még esetleg lenne értelme oltás előtt megcsináltatni, de ha ma csináltatsz egy PCR-t, az nem garantálja, hogy holnap sem leszel fertőzött, úgyhogy tulajdonképpen fölösleges. Inkább az oltásig, és utána még a megadott ideig vigyázz magadra, ne kapd el.

A gyorstesztek (amire gondolom célzol) az ellenanyagokat mérik a szervezetedben. Ha már van ellenanyag, de maga a vírus már nincs benned, az nem gond. erősebb lesz az oltási reakció, ami jó dolog.


#5 PCR-t csináltatni ebben a helyzetben szerintem értelmetlen pénzkidobás. Maximum ellenanyagszintet lehetne mérni, mert ha még van bőven (ha enyhe tünetes voltál márciusban, akkor nem biztos), akkor még várhatsz egy kicsit, de ha nincs most tüneted, akkor nem probléma ráoltani sem.

2021. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Re Privát : Ha nincs semmilyen tüneted, egészségesnek érzed magad, akkor nem probléma az oltás. Ha nincs tüneted, akkor valószínűleg nincs vírus a szervezetedben, vagy annyira alacsony szinten van a számuk, hogy nem oszt, nem szoroz. Menj el nyugodtan!

Lehet, hogy lekéstem a válasszal, bocs :(

2021. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!