Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emberek akiknek vakbélgyulladá...

Emberek akiknek vakbélgyulladása volt, hogyan különböztethető meg könnyen más betegségektől?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy a jobb oldal felé irányul a fájdalom, hogyan lehet könnyen megkülönböztetni más betegségek tüneteitől? Milyen mértékű a fájdalom? Ahogy feltűnik,nem múlik el amíg nem kezelik, vagy periodikisan megszűnik és újra feltűnik? Esetleg milyen egy másfajta hasfájással (pl. gyomorrontás esetén) összehasonlítva?

2021. ápr. 17. 02:39
 1/3 anonim válasza:
100%

Nekem hét évesen volt vakbèlgyulladásom.

A fájdalom mérték szerintem ember függő mert mindenkinek más a fájdalom küszöbe.

Az én hasam iszonyatosan fájt.

Rengeteget hánytam és a hányásom színe is elég fura volt,a "vège felé" amit ittam kis vizet is ki hánytam.

Mikor már a kórházban voltunk akkor lett a legfurcsább színe a hányásomnak,neon zöldhöz tudnám hasonlítani.

Engem személy szerint meg műtöttek, vissza térni nem tud(legalábbis nekünk az orvos akkor ezt mondta).

El múlni magától nem tud elvileg.

2021. ápr. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vagy 10 évig volt visszatérő enyhe alhasi fájdalmam. Semmi más tünetem nem volt. Egyik ilye periódusnál mentem el az orvoshoz, ahol mondták hogy ez vakbél.


Elküldtek UH-ra. Bizony tényleg vakbél, mivel nem produkáltam más tünetet, így 2 nap után majdnem haza engedtek.


Már a zárójelentés is a kezemben volt, amikor a doktor még egyszer kifaggatott és elküldött még egy UH-ra. Egy nagyon picit rosszabbodott a gyulladás, így végül megműtöttek.


Hemicolectomia lett a vége mert egy rákosnak tűnő csomót találtak. Szerencsére még csak jó indulatú daganat sem volt.


Nekem krónikus vakbélgyulladásom volt, amit a szakirodalom nem ismer.

2021. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fájdalom elmúlik aztán visszatér, ezek a "hullámok" nálam egyre erősödtek a műtétig. Ehhez társult a hányinger és a hányás. Mondanám, hogy az orvos meg tudja különböztetni, de nekem azt mondta, gyomorrontás, hát másnap műtöttek.
2021. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!