Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimito betegség, de ez már...

Hashimito betegség, de ez már jó eredménynek számít?

Figyelt kérdés

5-éve diagnosztizáltak nálam a hashimito betegséget, és közben sajnos a 2-es típusú diabétesz is kialakult.

Amikor diagnosztizálták, akkor az eredményeim ilyenek voltak


Tsh 12,862

Ft3 3,69

Ft4. 0,68

AntiTpo 392,0


Nem igazán értek még mindig hozzá, de jól megijedtünk ettől, és az orvos azt mondta hogy ez nagyon nagyon súlyos. Nem lehet gyerekem, és belehalok, ezzel riogatott. Tehát kaptam gyógyszert, vitamint is (szelént) kellett szednem, és 160gr szénhidrát diétát kell tartanom.

Bár 5-éve már hogy tartom a diétát, fogyni így is baromi nehezen fogyok... Azért sikerült 24-kgt fogyni ennyi idő alatt. Még 15-öt szeretnék. Remélem nem fog ez még 5-évbe telni.... :)


Na a lényeg az, hogy most már szeretnénk gyereket.

Voltam is vizsgálaton, és a kemény életmód váltás és 100-as letrox hatására így alakultak az eredményeim:


Tsh 2.223

Ft3 5,26

Ft4 13,54

Anti thypeglobin 3,5

AntiTpo 54,3


A vércukor terhelés 1-éve még így alakult: 12 vercukor szint a 2-órás terhelés után, és 21-es inzulin szint. Erre Mercformint szedek, 2000mg-t. Most megyek jövő hónapban újabb terhelésre, de önmagam ellenőrzöm folyamatosan, és átlagosan 5.5 a heti, hónapi cukorértékem, amióta a gyógyszert szedem.


Ezek most már jó eredménynek számítanak annak a függvényében, hogy milyenek voltak régen?

Talán már biztonságosabb lehet belekezdeni a gyermekvállalásba?

Eddig nem is igazán mertem erre gondolni.


Az autoimmun értékem elég rossz, bár sokkal jobb mint 5-eve.


Köszönöm ha válaszoltok, és elnézést ha kissé csapongó voltam..



2021. ápr. 17. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem 1650 volt az antiTPO-m, mikor kiderült a Hashimoto.


Gyógyszerrel (hormonpótlással) nagyon szépen rendbejöttek a hormonszintek, azóta gyakorlatilag panaszom sincs. A diabéteszhez sajnos (vagy szerencsére) nem tudok hozzászólni.

2021. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy értékeid nagyon sokat javultak. Ez már jónak tűnik gyerekvállaláshoz is.

A terheléses vércukor vizsgálatból viszont legalább 3 pontos vizsgálat szükséges. Legyen egy mérés éhgyomorra, aztán terhelés után 1 órával, majd 2 órával. Vércukor és inzulin szint méréssel mindhárom ponton. Csak ebből lehet bármi értelmeset kihozni. Olyan vizsgálatra el se menj, amikor nem mérnek inzulin szintet, vagy csak 0 perces és 120 perces értékeket mérnek. Nem elég informatív, felesleges iszol cukros löttyöt, ami különösen káros számodra, ha inzulin rezisztenciád van.

2021. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabad kérdeznem, hogy milyen diétát tartasz?
2021. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

160gr szénhidrát, és 1400kcal diétát. Én az 1400kcalt sokallom, de az orvosom szerint pont jó, mivel rengeteget dolgozom, és eléggé aktív életet élek.


Igen, olyan cukorvizsgalaton voltam. Az éhgyomori 5,5 volt, az 1-órás 12,5 a 2 óras is 12.0

Most is olyanra megyek, magánba.

De itthon amúgy folyamatosan nézem, ahogy előirták, és az is rengeteget javult. :)

Inzulin rezisztenciám is van, azt nem tudom hogy most éppen milyen kategóriában van. Nem sokára megyek, megnézik, aztán megyek az endokrinológusomhoz, sajnos ő is csak magánban érhető most el, ahogy a nőgyógyászom is, így mindenhol fizetni kell, ezért nem tudom egybe elintézni az egészet.


De köszi a válaszokat, szuper akkor, kicsit megnyugodtam! :)

2021. ápr. 17. 12:40
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

A cukrod nagyon magas. Ez már bizony nem inzulinrezisztencia, közelebb van a cukorbetegséghez. Még azért nem cukorbetegség, mert éhgyomorra normális a cukrod.

Szedd a gyógyszereket, tartsd a diétát és sportolj! És persze rendszeresen ellenőriztesd az értékeket orvosnál!

2021. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hogy ment le igy az antiTPO-d?
2021. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát, az orvosom elég gyakran növeli a gyógyszerem amit szedek ( letrox most épp 100 as.) Plusz régebben mikor bevettem a gyógyszert, nem sokat vártam a kávéval se, na meg ugyan nagyjából egészségesen ettem egész életemben, de most tényleg grammra pontosan tartom a diétát, nem sumákolok, rengeteg zöldséget eszem, és sokkal kevesebb tejterméket fogyasztok. Ja és pluszban vitamint is szedek, eddig multivitamint szedtem, a pharmaton vital egyik multiját, most éppen terhes vitamint szedek ami jódmentes.

Illetve folyamatosan jövök megyek, sportolok is.

Ennek tudom be, de amúgy fogalmam nincs. :D


Nekem ez az Antitpo is magasnak tűnik, ennél nem lehet még lejjebb vinni?


Amúgy bizonyítottan 2-es típusú cukorbeteg vagyok, a reggeli cukorértékem mióta nézik, és magamnak is ellenőrzöm, soha soha soha nem volt magas. Illetve az esti se. Délután szokott magasabb lenni, ebéd után, még akkor is kicsit magasabb ha abszolúte egészségesen eszem, de a magas is maximum 6.0

Amúgy egész nap 4.5 és 5.5 között mozog. Viszont már csak kíváncsiságból is egyszer kipróbáltam, hogy egyetlen egy kocka csokira hogy reagál, és 1,5 óra után 10.5 volt a szint. Tehát teljesen kiirtottam a cukrot az életemből. Mikor a legutóbb vércukor terhelésen voltam, még nem szedtem a diabétesz gyógyszert, most már szedem, nyilván ez is segít ezt rendben tartani.


Köszi a válaszokat!

2021. ápr. 18. 02:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Az AntiTPO - ez az érték jelzi az autoimmun gyulladást - nem igazán befolyásolható. Mivel autoimmun, ez kvázi automatikusan "alakul". csökkenhet, növekedhet az értéke...

Nekem már nem is nézik (#1 votam) - a tüneteket kezelik. Azaz az alulműködést.

2021. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szelén hatására csökkent az antiTPO.
2021. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
9: ezt sok helyen olvastam már, de orvosilag bizonyított hatása NINCS.
2021. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!