Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudhatnám meg a saját...

Hogyan tudhatnám meg a saját vércsoportomat?

Figyelt kérdés
Gondolom, hogy mivel már adtam 2 alkalommal vért, ez bejegyzésre kerülhetett valamilyen adatbázisba. Ám sajnos nem tudom, hogy ezt hol, és hogyan tudnám lekérdezni. Sajnos éppen én magam nem kapok hozzáférést a saját adataimhoz, ugyanakkor az orvos, sőt még a mellette ülő írnok is, mondjuk egy kórházban, azonnal láthatja ez az adatot a képernyőn. Baleset esetén talán még a mentőápoló is gyorsan lekérdezheti, bár ebben nem vagyok teljesen biztos.

2021. ápr. 18. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézik meg minden vérvételnél, csak ha kifejezetten utasítást kapnak rá. Tehát eleve úgy kell beutalót kérned, hogy szeretnéd ha megnéznék a vércsoportodat.

Nekem külön levettek erre a célra egy kis fiolával mikor meg akartam tudni.

2021. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül nincsen meg valahol a babakönyved (nem jut eszembe a rendes neve, bocsi)? Abba leírták, milyen a vércsoportod, meg emellé még infókat arról, mekkora voltál születésedkor, stb. Remélem tudtam segíteni :D
2021. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Véradáskor nekem megmondták, jobban mondva kaptam egy papírt amibe bekepecsételték higy vért adtam, bár ez régen volt nem tudom van-e még ilyen. De gondolom most is azzal kezdik hogy megézik, és akkor megkérdezed.
2021. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

babakönyv nem tudom hol lehet :/ talán költözéskor elveszett


véradáskor mindenképpen letesztelik, ezért tudták velem is közölni, de sajnos elfelejtettem, illetve arra emlékszem, hogy 0-ás, de hogy azon belül + vagy -, na azt nem figyeltem meg sajnos :/


feltételezem, hogy ezt adatbázisba is elmentik, abba lenne jó valamilyen módon betekintést nyerni

2021. ápr. 18. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kórházban néznek a babáknak sem vércsoportot.

A lányom 2016-ban született, nincs benne a babakönyvében a vércsoportja.

2021. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyerekkori (csacsis) oltási kiskönyvbe nekem bele van írva.
2021. ápr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!