Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PCR teszt meddig mutatja ki a...

PCR teszt meddig mutatja ki a vírus jelenlétét?

Figyelt kérdés

1,5 hete covid tüneteim vannak, lázon kívül teljes lista kipipálva.

Fejfájás, száraz köhögés, torokfájás, íz és szaglás vesztés időnként előjött.

Hétfő óta próbálom elérni a háziorvost, ami lehetetlen, így teszt nem készült, de már gondolkozom, hogy hagyom is, mert ha sikerül elérnem, akkor is jó esetben jövő héten tesztelnének, addigra meg már lehet nem is kimutatható? Tünetek enyhültek, már csak a köhögés maradt meg az is csaak néha, torokomat még tegnap kicsit éreztem.

Vettem ilyen gyógyszertári gyorstesztet, az negatív, de az az ellenanyagot mutatja ki és a fertőzés kezdete után 13 nappal az van beleírva.

Úgy néz ki megúszom ennyivel a betegséget, igazából azért érdekelne, hogy mehetek-e emberek közé vagy nem? Nem mondom, hogy nem mozdultam ki a héten, párszor boltba lementem, mert enni kell, amíg meg nem vagyok karanténban, nem fogok másokat zaklatni, de próbáltam minimálisra csökkenteni a dolgot, meg az se biztos, hogy covid. Mi az a pont amikor kimehetek? Holnap, jövő héten? mert kezdem unni, hogy itthon vagyok.

Persze naponta 25-ször kell hívogatni az orvost, hogy mikor lesz oltás...mikor lesz pfizer?... látom facebookon egymást gerjesztik, hogy hívjátok a háziorvost, mert "heti 2-szer hívtam, hiába mondta, hogy majd értesít mire megunta és kaptam oltást", csak aki beteg az meg nem éri el ezek miatt.



2021. ápr. 23. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom tudom leírni. Rajtam egy pénteki napon jöttek ki a tünetek, a hétvégén át is ment rajtam a neheze, utána csak ízlelés-vesztésem meg hőemelkedésem volt, de lényeg, hogy szerdán teszteltek és a sima és a pcr teszt is negatív lett. Ezzel szemben, 4 családtagom, akikkel egy háztartásban élek, mind pozitívak voltak és ugyanolyan tünetekkel szenvedtek mint én. Leendő sógorom 2 hétig hívogatta a háziorvosát mire letesztelték, és ő is pozitív lett.. én meg ugye pár nappal később már nem. Ezzel azt akarom mondani hogy hót' lutri hogy mit mutat a teszt.

Nekünk a háziorvos azt mondta, hogy a tünetek megjelentétől számított 10 napig ne menjünk emberek közé semennyire. A tünetmentessé válástól meg ugye 3 hónapig nem ajánlott oltani.

2021. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ma sem sikerült elérni a háziorvost, feladtam.

Rendben, köszönöm a választ!

Ez a 10-ik nap, akkor holnaptól gyógyultnak nyilvánítom magam.

2021. ápr. 23. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!