Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a baj a szaglásomnak??

Mi a baj a szaglásomnak??

Figyelt kérdés
Tojás fehérjénél, rizsnél szoktam érezni ilyen erős szúrós szagot. Ízre is ugyan ez. De rajtam kívűl nem érzi senki.. utána nagyon sokáig érzem a szagot és megfájdul a fejem nagyon. Esetleg volt már valakinek ilyen? Mit csinàlt?

2021. ápr. 25. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fantomszaglás. Lehet akár fül-orr-gégészeti, vagy neurológiai probléma.

Illetve ha voltál Covidos az elmúlt 2-3 hónapban, akkor is sokaknál előjön utóhatásként.

2021. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és segítő válaszod!
2021. ápr. 25. 13:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor go doki vele? Vagy várjak vele elfog múlni?
2021. ápr. 25. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltál Covidos, akkor én nem foglalkoznék vele, csak ha már régóta fennáll.

Ha nem, akkor mindenképpen érdemes kivizsgáltatni, mert lehet ugyan banális probléma (orr melléküreg gyulladás, polip), de komolyabb bajt is előjelezhet (daganat, skizofrénia), ebben az esetben viszont érdemes időben elcsípni.

Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

2021. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4/4 Nem érdemes mindent a covidra fogni. A covid előtt is voltak szaglászavaros emberek, anyósomnak H1N1 óta nincs szaglása normális, ő 2009 decemberében kapta el és elment a szaglása, csak a bűzre érzékeny, de arra nagyon és rosszul is van tőle, kellemes illatokat nem érez azóta.


Epilepszia is okoz szaglási hallucinációkat.

2021. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Hol olvastad, hogy arra fogtam?

Csak az is egy opció. Ha volt Covidos, és utána jött ki, akkor nagy eséllyel az, és többnyire hamar el is múlik. Leírtam, hogy mi minden más is okozhatja, tény, nem soroltam fel mindent, csak a linkben vannak, amit betettem a hozzászólásba.

2021. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6/6

Ok, nem szóltam csak most mindent arra fognak. Már ha valaki befosik is covidosnak titulálják. Inkább értsd így, hogy ma mindent arra fognak.

2021. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez van mint a kérdezőnél. A tojásfehérje szagától egyenesen felfordul a gyomrom. Én covidos voltam még november elején. Akkor elment a szaglásom majd visszajött, de ilyen eltorzult formában. Nagyon sok mindennek rothadó szagát érzek. Kellemes szagokat nem érzek, a parfümjeimnek mind vegyszerszaga van például.

ha valaki tudja mit lehetne tenni a javulás érdekében kérem ossza meg.

2021. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Szaglás tréning. Igazából a szaglás visszahozására szolgál, de fantomszaglásnál is segíthet, itt megtalálod, hogyan kell:

[link]


Ha nem segít, akkor fül-orr-gégészet, legfeljebb ha nem találnak semmit, tovább irányítanak a neurológiára.

2021. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!