Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki inzulinrezisztenciával...

Aki inzulinrezisztenciával küzd, milyen tünetekkel mentetek orvoshoz ?

Figyelt kérdés
Tüneteim miatt kérdezem , hogy lehet-e annak a jele?

2021. ápr. 26. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak kialakulóban van (volt), szerencsére időben el lett kapva.

Kajálás után kb 1 óra múlva éhes voltam, ha valamilyen "sokk" ért akkor azonnal leesett a vércukrom (szédülés, ájulás közeli állapot), folyamatos rossz közérzet, fáradékonyság, izomgyengeség, nagyon könnyen lehetett ingerelni és a nagyobb hasi zsírpárna is egy tünet, főleg ha hirtelen híztál.

Érdemes csináltatni egy terheléles cukorvizsgálatot ott úgyis kiderül hogy diabétesz vagy csak rezisztencia, a rezisztencia (ha jól tudom) megfelelő diétával és rendszeres mozgással megszüntethető. Cukor, fehérliszt, fehérrizs off, zabpehely, puffasztott rizs és teljes kiörlésü cuccokat eszek szénhidrátnak (kókuszliszt, tönköly búzaliszt, durumtészta, bulgur).

Legalábbis én már 3 hónapja csinálok egy kalóriaszámlálós, 150g szénhidrátos diétát és napi szinten 1 órát sétálok és hetente 3x súlyzozok és érezhető a változás (meg lejött 9kg).

Jó lenne tudni hogy mik a tüneteid mert lehet hogy full más bajod van, én kardiológusnál kezdtem.

2021. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ..:)


Az én tüneteim.. pl. Reggel felkelek semmi bajom teljesen jó közérzet jó minden.. majd eszek valamit... 1-2 óra elteltével hirtelen rossz közérzet jön rám , fázás van hogy kisebb remegés , pánikroham szerű tünetek ... már egy ideje ez van :/ teljes napom tönkre teszi ez, lassan már enni se merek.

2021. ápr. 26. 17:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és néha nekem is van, hogy eszek és tök hamar éhes leszek .
2021. ápr. 26. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen magas vagy, hány kiló, hány éves, mit eszel reggelire, mióta tart ez? Orvos látott már?

Ez lehet akár valamilyen ételintolerancia vagy akármi más

2021. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

170 cm 62 kg 25 éves .


Hát három hete vagy 4 hete tart , csináltam glutengyorstesztet az pozitív lett... azóta glutenmentesen kajálok, de igazából nem változott semmi.


Orvoshoz holnap megyek.

2021. ápr. 26. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Te hány ugyanolyan kérdést fogsz még feltenni? Már ez a 3-dik legalább, ami 3 napon belül te tettél fel. Menj el orvoshoz és kiderül mi a baj, el kell menni terheléses cukorvizsgálatra és megtudod, hogy IR-es vagy-e :D egyébként IR tünet a hipózás(remegés, rosszul lét evés után, mert hirtelen beesik a cukrod), de lehet nehéz fogyás, fáradékonyság stb. :)
2021. ápr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett veled azóta?
2023. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!