Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az elmúlt 1 évben mióta van...

Az elmúlt 1 évben mióta van egy a covidos dolog, súlyos pánikbeteg, hipochonder lettem! Hatásos lenne a nyugtató?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt 1 év nálam pokol, sajnos elkaptam a covidot is, 14 napig rettegtem, 8 kg-ot fogytam miatta, pedig nem voltam súlyos, de végig pánikoltam és minden este a halállal, lélegeztetőképekkel álmodtam, bár valójában nálam köhögést nem okozott, de mégis álmomban mindig brutálisan köhögtem és mikor felébredtem 100-110 körül volt a pulzusom, ami szinten minden nap több-kevésbé visszatért ahogy idegeskedtem.


Nekem ez a mai napig tart, magas a pulzusom sokszor, pedig voltam covid utáni kivizsgáláson és nem találtak bajt, tüdő, szív vizsgálatok rendben voltam, szívnél egy kis mitrális prolapsust írtak le, de azt mondta a doki annak nincs jelentősége.

Javasolt valeriánát ha gondolom, de kipróbáltam és nem használt semmit. Gondolkodtam, hogy seduxent íratok fel, mert azt kaptam tavaly az ügyeleten és használt kicsit, ellazulva éreztem magam mikor a covid miatt azt hittem megfulladok, pedig az oxigén szintem megnézték és 99% volt, nem kellett végül kórházba kerülnöm, de a rettegés nem múlt el. Úgy érzem tönkre mentem idegileg azóta, nyugtatóban gondolkodok, de félek rászokok majd.


2021. ápr. 27. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyugtató nem - vagy csak ideiglenes - megoldás, a vége az lesz, hogy a dolog átmegy függőségbe... Pszichoterápiát javasolnék, annak hosszútávú eredménye is van.
2021. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
A média hatalma,ennyi!Nagyon sajnálom hogy pánikbeteget csináltak belőled.Én ezért nem nézem a tévét és a rádiót sem hallgatom mert csak a bajnak vannak.1-es válaszoló jól mondja.Ideiglenes megoldás a nyugtató és csak elnyomod a dolgokat magadban.Ha jól vagy mozogj,sportolj és ne nézz híradót és rendbe fogsz jönni plusz a pszichoterápia persze.Minden jót!
2021. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

2

Média hatalma???

A kérdező beteg volt...

Nem nézek tévét, nem annyira olvasok covid-os híreket, viszont a környezetemben történtek elég okot adnának a pánikra...hagyjuk már ezt a média mantrát.


Kérdező, túlélted a covid-ot, elég kicsi az esélye, hogy belehalj, ha esetleg ismét elkapod (de nem fogod).

2021. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Én is hanyagolom a médiát, de a szeretett nagymamám sajnos 1 hónapig szenvedve küzdött az életéért az oxigénpalackok mellett. Élni akart még és végül elvitte, 90%-ban roncsolta szét a tüdejét neki. Nem tőlem kapta el, én következtem utána. Ez is egy lelki ütés volt, sajnos családon belül tapasztaltam meg, hogy vannak emberek, akik már idősek, betegek és őket viszi. Nagymamám pár éve egy influenzát lábon hordott, kicsit köhögött, taknyos volt, de ez... ez a covid szó szerint ágynak vágta, nem kelt fel többet.
2021. ápr. 27. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

1# vagyok

Először is, őszinte részvétem! Ennek tudatában még inkább javaslom egy pszichológus felkeresését.

Egy másik - vagy kiegészítő - opció az autogén tréning. Én pszichológustól tanulom, de azt hiszem 10 alkalmas csoport tanfolyamok is vannak. Ezzel a módszerrel el tudsz lazulni, csökken a szorongás, enyhülnek az általad leírt pszichoszomatikus tünetek, és segít az alvászavarokon...

+ A pszichológusom ezeket a relaxációs videókat ajánlotta önálló gyakorlásra: [link]

2021. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!