Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz az, hogy több bacilus...

Igaz az, hogy több bacilus vagy baktérium van, mint vírus vagy hogy nagyobb eséllyel kapunk el bacit, mint vírust?

Figyelt kérdés

Ezt ma mondta a kedvesem és szerintem nem igaz. Egyikünk sem orvos és szerintem nem igaz.


Örülnék az indoklással kiegészített válaszoknak!



2021. ápr. 29. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Tudom biztosan, hogy igaz, és ki is fejtem lentebb.
Nem tudom, de szerintem igaz, tán ki is fejtem, hogy miért gondolom.
Tudom biztosan, hogy ez nem igaz, és ki is fejtem, hogy miért nem.
Nem tudom, de szerintem nem igaz, és leírom, hogy miért nem
Más, kifejtem
2 szavazat
 1/2 A kérdező kommentje:

Még azt is hozzáteszem itt, hogy honnan jött ez a téma: megsérültem és kaptam antibiotikumos krémet az orvostól, amely csak bacik ellen véd, ugye, erre mondtam, hogy végül is pont 50% esély van arra, hogy a sérülésem okozója vírus vagy bacilus hordózója volt, mégis csak a bacik ellen harcolunk, ugye, hiszen a vírus ellen amúgy is csak az immunrendszerünk védekezhet vagy oltás megelőzés céljából, ugye?


Erre mondta, hogy mert amúgy is több a baci, mint a vírus. Tényleg? Szerintem nem.


Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy azért kaptam antibiotikumos krémet, mert a vírusok ellen amúgy sincs mit tenni, mint tenni az egészséges immunrendszerért, ám ha a bacik ellen van krém, akkor miért ne, ugye?


Csak hogy közben úgy tűnik, mintha betegebb lettem volna, amióta használom a krémet, így merült fel a téma, hogy vagy a krém mellékhatása, vagy nem is baci, hanem vírus, vagy semmi köze a kettőnek egymáshoz, mármint annak, h közben elkaptam vmi mást vagy csak allergia tán, ki tudja...

2021. ápr. 29. 09:29
 2/2 A kérdező kommentje:

Nu, hol vannak a kifejtések?

Voltam amúgy orvosnál és megkérdeztem erről őt is, azt mondta a doki, hogy leginkább az igaz, amit én is írtam itt, hogy mivel a bacik ellen jó az antibiotikum, ezért azt adják + azt is mondta, amit én mondjuk tudtam, hogy az ember szervezetében van egy csomó jó bacilus, ezért óvatosan kell bánni az antibiotikumokkal, mert a jó bacikat is kinyírhatja...


De szóval az, hogy több baci van-e, mint vírus, az nem derült ki...


Bár lehet, hogy nem is releváns, hiszen vírus ellen amúgy sincs mit tenni, ugye...

2021. ápr. 29. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!