Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért oltatnád/oltottad be magad?

Miért oltatnád/oltottad be magad?

Figyelt kérdés
Ez azokhoz szól, akik emellett állnak, vagy barátkoznak a gondolattal. Ha a 3 lehetőség közül semelyik nem fedi neked a valóságot, akkor írd le saját gondolatodat.

2021. máj. 2. 02:23
A kérdező szavazást indított:
Védettség miatt
Védettségi igazolvány miatt
Azért, mert ezt érzem helyes döntésnek
107 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 molnarmarcell21 ***** válasza:
71%

Ezt mondják a szakértők, én pedig nem akarom sem megszenvedni a betegséget, sem továbbadni.


Pedig introvertként jobban érzem magam bezárkózva és előre rettegek, hogy majd vissza kell menni dolgozni.

2021. máj. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
60%
Leginkább az igazolvány miatt, mert szeretnék ide-oda menni. Kicsit félek a Covid hosszú távú szövődményeitől is, amiről még nem sokat tudunk.
2021. máj. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
69%
Beoktatom magam. Múlt hónapbam covidos voltam és még mindig érzem a hatását. Mégegyszer nem akarok az lenni. Vagy ha el is kapom, akkor legalább enyhébb tünetek legyenek.
2021. máj. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
64%
Ezt éreztem helyes döntésnek, és már viszonylag régen túlestem rajta nem feltétlenül magam, hanem mások miatt. Ám, ahogy azt megszokhattuk ebben a szebb sorsa érdemes országban, még ebből is sikerült politikai jellegű megosztást alkotni, ismét sikerült összeugrasztani ezt az amúgy is beteg, sérült társadalmat. De ez engem a legkevésbé sem érdekel már. Jó egészséget mindenkinek!
2021. máj. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
49%

Ezt érzem helyes döntésnek.

A lehetőség legyen meg,hogy lehessen menni ilyen helyekre.

Otthon jobban érzem magam,igazából mindig is így éltem,de mégis,a lehetőség legyen adott.

2021. máj. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem kaptam volna már el, akkor a védettség miatt, ha pedig élni sem lehet nélküle, akkor a véde
2021. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
27%
ttségi igazolvány miatt. Ha az igazolvány nélkül max annyi hatrányom származik majd mind fosbook nélkül, akkor lehet szarok majd az egészre. Sajnos van egy rossz tulajdonságom, ha valamit eltúloznak, akkor elbagatelizálom.
2021. máj. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer már elkaptam ezt a szart, köszönöm, de még egyszer nem szeretném.

Ráadásul olyan orvosi beavatkozás előtt állok, hogy ha előtte nem oltatom be magam, és utána elkapom, simán elvisz. És még élni szeretnék vagy 20 évig...

2021. máj. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
61%

Védeni akarom magamat.

Védeni akarom a szeretteimet, a környezetemet, márpedig azzal, hogy kisebb eséllyel kapom el, és még kisebb eséllyel adom tovább, ezt teszem. Pedig amúgy mi mind oltva vagyunk.

És harmadsorban társadalmi felelősségvállalás: csak akkor mászunk ki a gödörből, ha mindenki odateszi magát. Csökkenteni kell a nyomást az egészségügyön, be kell indítani a gazdaságot, ott vannak azok az emberek, akik nem oltathatnak, vagy nem hat náluk megfelelően a vakcina, őket is szeretném védeni. Ezt az óvintézkedések betartásával és oltással együtt lehet a leghatékonyabban.

2021. máj. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
59%
Leginkább azért mert ha elkapom a kovidot, nem szeretnék egy lelégeztetőgépen meghalni. Nem szeretnék kovid szövődményeket. Plusz élnek a nagyszüleim, mindegyik 80 éven felüli, tudom hogy az oltott is fertőzhet, de nehezebben, és minimalizálni akarom annak az esélyét hogy lefertőzzem őket. Az oltási igazolvánnyal járó plusz előnyöknek csak örülök.
2021. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!