Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Időrendileg két részre lehet osztani a “tüneteim”:


1. Már hosszabb ideje hullik a hajam. Minden nap többnyire reggel, néha többször előfordul, hogy nem kapok levegőt, mintha egy csomó lenne a torkomban. Szinte 1-2 percig “fuldoklok”.


2. Az elmúlt félévben jelentkeztek ezek:

Elég rossz a közérzetem. Szorítást érzek a szívem tájékán (pulzusom 95-110 közötti, vérnyomásom 130-140 ilyenkor). Úgy érzem, hogy megváltozott a testszagom, és ugyan ezt a szagot érzem egyes ételeknél pl. kávé, felvágott, virslifélék stb. Ezeknek az ételeknek az ízét is másmilyennek érzem.

(20/f, 182cm, 78kg)


Az első tünetekkel voltam orvosnál, de csak azt mondta, szedjek vitamint stb. Szlovákiai vagyok és a korona miatt még az időpont-egyeztetésre is időpontot kell kérni. Igyekszek elmenni.



2021. máj. 5. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A vitaminoktól nem lehet bajod, csak figyelj a mértékre. Menj el orvoshoz, amint tudsz, mert lehet, hogy komoly.
2021. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Koronavírusos voltál és az utóhatások most jelentkeznek nálad, én már lassan 2 hónapja így élek, mindennek ugyanolyan büdös, rohadt, penészes, égett szaga s íze van. Ultrahang vizsgálat kiderítette nálam hogy nyirokcsomó megnagyobbodásom van a vesém mellett, ezt is a korona vírus okozta. Az összes tünetem enyhe hasfájás és az ételeket ehetetlennek érzem. Neked is ez lehet a bajod, koronás voltál, csak neked a szívedre ment rá utólag a korona, plussz a szaglásodra és ízlésedre.


Azt ajánlom hogy azonnal jelezz a házi orvosodnak, mond el az összes tüneted, főleg a szíved körüli nyomásokat és a légszomlyadat. Az ízlelésseddel az orvos se tud mit csinálni, hetek, hónapok, tán évek kérdése és megszűnik. Egyébként ezt a szag és ízlelés zavart fantom szaglásnak nevezik.


Próbálj zöldségeket, gyümölcsöket enni, azoknak kevésbé olyan az ízük, ezek közül kivétel a hagyma és a paprika, azok ehetetlenek.


Jobbulást! És irány az orvos!

2021. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, lehetséges. Köszönöm a hasznos választ!
2021. máj. 6. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!