Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulin rezisztanciának...

Sziszke05 kérdése:

Inzulin rezisztanciának számít? Magas inzulin érték mit jelent? Glükóz 0 perces: 4.8 Glükóz 60 perces: 7 Glükóz 120 perces: 5.6 Inzulin: 7.4 Inzulin 60 perces: 72.2 Inzulin 120 perces 79.1 HOMA Index: 1.56

Figyelt kérdés
Március 4-ikén voltam glükóz terheléses inzulin rezisztancia vizsgálaton. Tudni szeretném, hogy inzulin rezisztancia vagy más betegség fennállhat e nálam.

#inzulinrezisztencia #Glükóz terhelés #Cukor terheléses vizsgálat #Magas inzulin szint
2021. máj. 6. 01:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Május 4-ikén voltam inzulin rezisztancia vizsgálaton... Nem tudom miért írtam márciust... Talán azért mert az éjszaka közepe van. Aludnom kellene már egy kicsit. Bocsánat... :)
2021. máj. 6. 01:38
 2/8 A kérdező kommentje:

Ide is leírom a kapott értékeimet:


Glükóz 0 perces: 4.8

Glükóz 60 perces: 7

Glükóz 120 perces: 5.6


Inzulin: 7.4

Inzulin 60 perces: 72.2

Inzulin 120 perces: 79.1


HOMA Index: 1.56

2021. máj. 6. 01:56
 3/8 anonim ***** válasza:
A 60 perces inzulinod nagyon sok.
2021. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rosszul is voltam. Émelyegtem, szinte szédültem az első órában.

Mindenképpen elmegyek egy belgyógyászhoz...

2021. máj. 6. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg a 120 perces se jo, mert ott már visszafelé kene mennie.
2021. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Május végén megyek az endokrinológiára. Van időpontom beutalóm. Majd megtudom mekkora a baj, és mi bajom van pontosan.


Köszönöm az eddigi válaszokat is.


Majd megírom ide annakidején, hogy mit mondott az orvos, hogy mi a diagnózisom...

2021. máj. 8. 06:45
 7/8 anonim válasza:
Mi volt végül a probléma ? Kaptal valamilyen kezelést?
2021. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Diétás oktatásra küldtek. Napi maximum 1500 kalóriát fogyaszthatok étel-ital kapcsán.


Nem ettem túl sokat, csak mint kiderült több szénhidrátot ettem, mint kellett volna. Vegetáriánus vagyok, és inkább gabonaféléket ettem, meg kisebb csokikat.

Ezek meg sajnos megemelték az inzulin szintemet.


Többet kell mozognom.


Már fogytam 2 kg-ot a diétával és több mozgással.


Van valamennyi súlyfeleslegem. Le szeretnék adni belőle.

Ha nem lesz elég a napi 1500 kalória a kívánt cél elérésére, akkor még csökkenteni kell még majd a bevitt kalória mennyiségét...


Eddig ezek történtek.

2021. jún. 17. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!