Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás lehet valamilyen...

Hajhullás lehet valamilyen súlyos / halálos betegség tünete?

Figyelt kérdés
Anyukámnak (65 éves) már egy jó ideje nagyon hullik a haja... Sokáig nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, ugyanis nem találtam a neten rákeresve olyat, hogy ez valami súlyos / halálos betegség jele lenne (rákosoknál ugye a kemoterápia miatt hullik a haj)... Viszont mióta anyukám beszélt a háziorvos asszisztensével gyógyszeríratás miatt, és ezt is elmondta neki, ő azt kérdezte, hogy mikor volt utoljára laborvizsgálaton (amúgy kb. szűk 1 éve...), és hogy beszélje meg a doktornővel, mert akkor kellene egy laborvizsgálat... Ezen eléggé beijedtem... :-( Akkor lehet, hogy mégis valami súlyos / halálos betegség tünete lehet a hajhullás? Vagy miért kellene máskülönben laborvizsgálat? :-S

2021. máj. 6. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha a hajhullás csak halálos betegség tünete lehetne, akkor nagyon sokan halálos betegek...lehet csak valami hormonális dolog, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.
2021. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak ez a laboros dolog eléggé megijesztett... :-(
2021. máj. 6. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Félévente járok laborba, nincs halálos betegségem.

Sima vashiány is okozhatja a hajhullást. Vérvételből sok minden látszik, alapból nem árt időnként eljárni.

2021. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden okozhatja. Hormonális változások, vashiány, de igen, egyes daganatos megbetegedések is. Itt tudsz róla olvasni bővebben, nagyon jól le vannak írva a lehetséges okok.


[link]


Meg egyébként is, ebben a korban az évenkénti labort amúgy is érdemes megejteni.

2021. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb. évente járok én is és ő is... Nekem 'muszáj' is, mert gyógyszereket szedek... Szóval akkor majd kiderül, hogy van e valami vele, csak eddig még nem nagyon volt ilyen (emlékeim szerint), hogy ennyire hullott volna a haja... Igaz nemrég óta szed rendszeresen vérnyomás csökkentőt (bár csak kis dózist), elvileg attól is lehet...
2021. máj. 6. 18:00
 6/8 A kérdező kommentje:
#4: Köszi a linket!
2021. máj. 6. 18:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja most nézem, ezt az oldalt már én is felkutattam... :-) :-( De itt szerintem egyáltalán nem írnak rákról... :-o
2021. máj. 6. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:
#7; Ott a listán a Hodgkin limfóma.
2021. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!