Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Túl sok gyomorsavam lenne?

Túl sok gyomorsavam lenne?

Figyelt kérdés

2hete már gombócot érzek a torkomba nyeléskor.

Feszült is a mellkasom közepén nagyon, de az már enyhült sokkal.

Mindig érzem hogy böfögnöm kell.

Gyomorégésem általában a reggeli órákban van 1percig tartó.

Tudni illik gyógyszert szedtem idegbecsípődésre, Aflamint, ami miatt elég sok problémám volt,széklet, étvágy. És 2hete jelentkezett ez a dolog is. Dohányzom, maximum 10szál/nap.

Remélem nem valami komolyabb dolog kezdete ez..

16/F



2021. máj. 11. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvosi kivizsgálás után írnak fel savcsökkentő (-semlegesítő) orvosságot (pl. Quamatel, de nem vagyok orvos). Ne egyél sok savanyú ételt, ne cigarettázz, ne igyál alkoholt.

A böfögési kényszer (esetleg felböffenés) egyöntetűen refluxra vall.

2021. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt házilag vagy természetes módon nem lehetne esetleg valahogy kigyógyítani? Elég fiatal vagyok még bizakodom abba hogy a szervezetem megoldja ezt..
2021. máj. 11. 19:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert már nem halálosan feszít a mellkasom csak épp hogy érzem ha nagyon oda figyelek. Ezért is reménykedem hogy ez már csak jobb lehet.. :(
2021. máj. 11. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem sírig tartó betegség, de nehogy az legyen - vigyáznod kell arra, hogy MOST mit eszel. Ha rendbejön a szervezeted, megehetsz bármit (mértékkel). A felnőtt unokám kigyógyult belőle.
2021. máj. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem túl sok, hanem túl kevés, agy gyenge. Ez okoz refluxot, nem a sok, vagy erős gyomorsav. Az egészséges gyomor 1-1,2 pH-jú, tehát igen erősen savas. Ez az erősen savas kémhatás rántja görcsbe, és tartja zárva a nyelőcső zárógyűrűjét. Ha gyenge a sav, nem zár rendesen, és a gyomortartalom visszaszivárog a nyelőcsőbe. Amikor savlekötőt veszel be, a nyelőcsőben semlegesíti a savat, elmúlik a kényelmetlen érzés, de a gyomorban tovább rontod a helyzetet. Ez a mai akadémikus orvoslás (egyik) látványos, de csak tüneti kezelése.
2021. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
*Nem túl sok, hanem túl kevés, vagy gyenge.
2021. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez már javulás lehet? Mai nap már csak egy enyhe fájdalom volt a hasamba, és nagyon gyenge nyomó érzés a mellkasomba.
2021. máj. 12. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!