Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomásra Medrol?

Magas vérnyomásra Medrol?

Figyelt kérdés

Magas vérnyomás betegségem van. A mérések szerint 140 és 150 között, 90-95-ös pulzussal. (Covarex AS Forte 10 mg-t szedek rá.)


Van egy eléggé súlyos ínhüvely gyulladásom a bal karomban, ami már a vállamra is átterjedt. Az orvosom 4mg Medrolt írt fel rá, ami viszont vérnyomás elemlő. Nem lesz bajom tőle? (Infarktus, agyvérzés?) Első nap 5 szem, második 4, harmadik 3, negyedik 2, ötödik 1 szem Medrol és ezt még egyszer megismételve. Nagyon sok rosszat olvastam erről a gyógyszerről...



2021. máj. 14. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle bajod.
2021. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt nem lesz semmi bajod a Medroltól.
2021. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ennél több mg adag.

Semmi bajom nem lett.

2021. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 124mg-ot kaptam. Hónapokig tartott mire teljesen elhagyhattam. Nekem krónikus betegség miatt...


Ennyitől gondod nem lesz.

2021. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pár napig tartó Medrol szedéstől tényleg nem lesz semmi baja.

Viszont ha gyógyszer szedése mellett 140-150 Hgmm a vérnyomása és 90-95/perc a nyugalmi pulzusa, akkor a Coverex nem tűnik elégnek, célszerű volna kiegészíteni egy második vérnyomáscsökkentővel. A magas pulzus miatt valami bétablokkolóra gondolnék elsősorban.

2021. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak:

Valószínűleg az állandó stressz miatt nem megy lejjebb a vérnyomásom és pulzusom. Állandó szorongás és pánikrohamok. Helex SR-t adtak rá, valamit használ, de nem oldja fel teljesen. De azért legközelebb megemlítem az orvosomnak, hogy lehet, kéne valami más is a vérnyomásomra.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok.

2021. máj. 14. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!