Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 24 órás Holteren vettem...

24 órás Holteren vettem részt, kevés extrasystolet kimutatott. Aggódnom kellene ?

Figyelt kérdés
24 óra alatt 1042 extrasystolet mért az EKG, a kardiológus azt írta a papírra hogy kevés extrasystole, kis dózisú béta blokkoló szóba jöhet. Nem írt fel gyógyszert, kérdeztem tőle, hogy van e valami bajom akkor tulajdonképpen, és hogy volt e eltérés a mérés során, azt mondta, hogy nem. Ám a gyógyszer “felvetése”miatt most mégis megijedtem. Volt terheléses vizsgálat is, negatív lett, a szívultrahang sem mutatott ki semmit. Kellene aggódnom a plusz ütések miatt? Egyébként nem éreztem rosszul magam mérés közben. 21/L

2021. máj. 14. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért töröltek. Plusz szívzörej lehet várandósságtól is. Nézz utána. Vagy túlzott kábítószer használattól, alkoholfogyasztástól.
2021. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy várandós lennék, nem kábítószerezek és alkoholt csak alkalmakkor fogyasztok. Azt írta az orvos hogy kevés, de valamiért mégsem tudok megnyugodni hogy miért vannak és hogy normális e.
2021. máj. 14. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell aggódnod, ennyi extrasystolé naponta teljesen normálisnak számít, teljesen egészséges embereknek is simán van ennyi. Napi 10-20 ezer extrasystole az, amivel el kell kezdeni foglalkozni. A kis dózisú bétablokkolót azért említették, mert vannak olyan emberek, akik nagyon megérzik az extrasystolékat, észreveszik őket tudatosan, és ezek az emberek ezt a pár száz, ezernél kicsivel többet is már rengetegnek érzik, és zavarja őket, ilyenkor szoktak javasolni kevés bétablokkolót, hogy a szubjektív panaszt csökkentsék, de hangsúlyozom, ez csak szubjektív, komfortnövelő terápia ilyenkor, ha valakit ez nem zavar, ilyen kevés extrasystolét nem kell kezelni. Hogy kicsit hitelesebb legyen, amit írtam: kardiológus rezidens vagyok, napi szinten fordulnak elő ilyen jellegű panaszok, holter-eredmények, stb nálunk is, úgyhogy tényleg nem a levegőbe beszélek :)
2021. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, megnyugtattál. :) esetleg arra tudnál válaszolni, a holter eredménynél a HRATE az a pulzust jelenti? Éjjel amikor rajtam volt a mérő, minden órában a maxnál 104-115 közötti értékek vannak, átlagnál 64-68, a minimumnál 51-56. Ha a pulzust jelenti akkor nem értem hogy lehet az hogy ilyen magas is volt valamelyik percben.
2021. máj. 15. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Igen, a HRATE a pulzust jelenti. Hát, ki tudja, lehet, hogy ahol az extrák voltak, ott rosszul mért a rendszer, vagy egy-egy pillanatra alvás közben fölment ennyire, ezt így nehéz megmondani. A lényeg az az, hogy az átlag az 64-68 volt, ami teljesen normális. Igazából minden vizsgálómódszernek megvannak a furcsaságai, a szélsőségek, szélső értékek mindig nagyon kritikával kezelendők, hisz lehet, hogy csak egy másodpercig álltak fenn, vagy ki tudja.
2021. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!