Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vizsgálatot célszerű...

Milyen vizsgálatot célszerű még végeztetni?

Figyelt kérdés
Hónapok óta fájdalmaim vannak testszerte. Fájnak az izmaim, ízületeim, aludni sem tudok megfelelően. Unom már. Csináltattam vérvizsgálatot, voltam koponya MR vizsgálaton, volt ENG, EMG vizsgálat, amikkel az idegek, izmok viselkedését vizsgálják, állapotukat mérik fel. Minden jó. Még magnéziumhiányom sincs. Elkezdtem szedni a Milgammát, hátha hoz némi javulást, meg elkezdtem szedni porc, izom, csont komplex tablettát. Jövőhéten megyek kardiológushoz, bár szerintem ott is rendben lesz minden. Remutalógusnál is voltam, ő küldött neurológushoz, de szerintem hozzá még visszamegyek, hogy ultrahanggal nézzék meg a nagyobb ízületeket. Mindenhol otthagytam egy valagnyi pénzt, a vérvizsgálat 32 ezer volt, mivel specifikusan kértem dolgokat, koponya MR 40 ezer, reumatológus már mit tudom, hogy mennyi. De nem is ezzel van a probléma, mert nincs kedvem várakozni az állami ellátásra. A probléma azzal van, hogy nem tudom, hogy mitől vannak a panaszaim. Jelenleg a pszichiátert intézem, hogy hátha mentális eredetű az egész. Lényegében fibromyalgiám van, állandó fájdalmaim, amik az izmokat, ízületeket érinti, csak nem tudni, hogy mitől.

2021. máj. 16. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Post-covid?
2021. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul oltássam magam, ne oltássam? Mrgkérdezik, hogy van-e valami betegségem, panaszom, immunbetegségem, bármi. Mit mondjak? Panaszom van, az is lehet, hogy autoimmun eredetű, fizikális eredetű, de lehet lelki, nem tudom.
2021. máj. 16. 13:21
 3/16 anonim ***** válasza:

Fizioterápián nem gondolkodtál még? Hátha javítana a helyzeten?


Túl sok mindent nem tudok hozzatenni. Esetleg góckutatas. Egy rejtett gyulladás is tud ilyet produkálni.

2021. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Átestem a Covidon, de ezt úgy kell elképzelni, hogy fájdalmaim tavaly november óta vannak, Covidos meg idén március végén lettem. Abból már kigyógyultam tünetmentesen. Szóval Poszt-Covid nem jöhet szóba.
2021. máj. 16. 13:23
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor talán tényleg pszichiátria..:)
2021. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ugyan el lehet menni góckutatásra, de az ezzel kapcsolatos véreredményem is jó lett. C-reaktív protein szintje jó, nincs vérsüllyedésem sem. Egyéb paraméterek is jók. Azt gondolom, hogy ilyen mértékű panaszok esetén már gyulladásnak is kellene lennie, azt pedig a vérkép kimutatná.
2021. máj. 16. 13:30
 7/16 A kérdező kommentje:
Természetesen az egész testet is végig lehet MR vizsgálattal tekinteni, attól átfogóbb nemigen van góc szempontjából. Lehet, hogy ez lesz, ha végképp megunom.
2021. máj. 16. 13:36
 8/16 anonim ***** válasza:
A teljes test mr egy parasztvakítás. 0 diagnosztikai értéke van. Ha találnak valamit akkor további vizsgálatokra lehet menni. Góckutatas alatt meg a fogászatra, fül-orr-gégére kell gondolni. Az, hogy a CRP-d jó még lehet egy alattomos gyulladás a szervezetedben ami mással nem mutatható ki.
2021. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy tökéletes vérkép mellett is zajlik jelenleg gyulladásom valahol. Ez egy nagyon hosszú folyamat, mert annyi mindentől lehet ilyen panasz, hogy ezt végig kell járni, és nem szabad kizárni a mentális részt sem. Én is olvastam, hogy fibromyalgiát kiváltó okra valamikor csak 1 év után jönnek rá. Nyilván azért, mert végig kell járni szinte az összes utat, vagy pedig olyan helyen van a probléma, ami felett átsiklanak, nem veszik észre.
2021. máj. 16. 14:14
 10/16 anonim válasza:
Van valami fejlemény esetleg? Én is ilyen panaszokkal küzdök, nekem lehet a pajzsmirigy alulműködés okozza.
2021. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!