Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az E0790 pajzsmirig...

Mit jelent az E0790 pajzsmirigy betegség, k.m.n vérvételi laborvizsgálati leleten?

Figyelt kérdés
A BNO kód alapján a "pajzsmirigy egyéb betegségei" kategóriába tartozik, de a k.m.n. mit jelent? Az orvos nem hívta fel a figyelmemet erre a lelet átvételekor, ettől függetlenül forduljak endokrinológushoz a lelettel?

2021. máj. 22. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehetett volna a gyakori helyett a google-t használni?

"Külön megnevezés nélkül. A k.m.n. lényegében azt jelenti, hogy az adott sérülés, betegség diagnózisa a Betegségek Nemzetközi Osztályozása (BNO) szerint meghatározott kategóriák egyikébe sem sorolható be." forrás: wiki.startlap.hu

A háziorvostól kérdezd meg, hogy menj-e endokrinológushoz,különös tekintettel arra, hogy térítésmentesen enélkül nem is tudsz elmenni.

2021. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A laborlelet BNO-ja a beutaláskor keletkezik, tehát amikor az orvos még nem tudja mi a baj. Ha megvan a lelet, akkor kell megkérdezni, hogy merre tovább.
2021. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
"A laborlelet BNO-ja a beutaláskor keletkezik, tehát amikor az orvos még nem tudja mi a baj". Szóval a laborvizsgálatnál derítették ki, hogy pajzsmirigyproblémám van? Csak mert alapvetően ezzel a gyanúval indultam vérvételre, ezért nem tudtam hogy az orvos feltételezése szerepel a BNO után, vagy az már maga a diagnózis.
2021. máj. 23. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Labor nélkül lehetetlen pajzsmirigyműködési zavart diagnosztizálni.
2021. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2021. máj. 24. 10:06
 6/6 csabacsaba válasza:
Az m.k.o. (vagy mko), ami annyit tesz, mindkét oldali.
2022. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!