Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumtól (Augmentin...

Antibiotikumtól (Augmentin Duo) kiütéseket kaptam, hagyjam abba a szedését?

Figyelt kérdés

Több mint egy hete szedek Augmentint és még kellene is szednem jövő hét péntekig egy szájsebészeti beavatkozás miatt (ami tegnap, pénteken megtörtént, de előtte és utána is kéne szedni). Eleinte éreztem egy kis hőemelkedést, de ez elmúlt, és néhány napig nem volt semmi, de ma kiütéseket vettem észre a karomon, mellkasomon, hasamon, combomon... Nem viszket, de ha ez allergiás reakció, akkor elvileg abba kéne hagynom a gyógyszer szedését. A betegtájékoztatóban az allergiás reakcióknál és a nem gyakori mellékhatásoknál is említik a kiütést. Eddig nem tudtam arról, hogy penicillinallergiám lenne, de rákérdeztek, amikor felírták az Augmentint.

Most is van hőemelkedésem, de nem vészes, 36,6.



2021. máj. 22. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A 36.6 nem hőemelkedés. Hívd fel az orvost, aki felírta és kérdezd meg, hogy jó-e ez így!
2021. máj. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, inkább a kiütés aggaszt.

Tudom, hogy nem ajánlott megszakítani az antibiotikum szedését, de azt sem szeretném, hogy nagyobb baj legyen.

2021. máj. 23. 00:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy nem viszket, nem foltszerű, inkább pöttyök elszórtan.
2021. máj. 23. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!