Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt másnak is hasonló gyomorp...

Volt másnak is hasonló gyomorpanasza?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy eszek valamit… és utána pár órával , elkezd jönni ilyen rossz közérzet, szédülés.. majd érzem, hogy elkezd mozogni a belém és a gyomrom . Tökre olyan érzés mintha nagy dolgot kellene végezni a WC n, elmegyek ülök ott egy pár percet, de semmi… viszont hányinger/hányás szokott lenni… vagy öklendezés

2021. máj. 23. 21:33
 1/8 Senior Séf ***** válasza:
78%
Vastagbél diszfunkció. Első lépésben vennék egy Helicobacter tesztet. Addig is étkezési naplót vezetnék, és megfigyelném, konkrétan mik azok az ételek, melyek után erősebbek a tünetek. Egy ideig kizárnám a glutént, és figyelném az emésztésemet.
2021. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ, tegnap előtt vettem tesztet negatív lett, glutén tartalmú ételt már nem eszek, mert cöliákiám van.


Vastagbél baja is okozhat hányást/hányingert? :o

2021. máj. 24. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Ez az öklendezés dolog nálam is fenn állt, főleg akkor, mikor már nagyon kellett nagy wc-znem, illetve a jobb alhasam feszül. Voltam gyomortükrözésen, nekem rekeszsérvem van és bélgyulladásom, kaptam rá Pantoprazol Sandozt, azóta valamelyest jobb a helyzet, lisztérzékenység kizárva. Időpontom van vastagbél tükrözésre is, mivel magas a calprotectin szintem a székletemben, a bélgyulladást akarják ezzel megtudni majd.
2021. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mármint gyomorgyulladásom van, bocsi :) Már ráálltam a bélgyulladás témára.
2021. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyomor gyulladás neked nem járt lázzal vagy fájdalommal? Mert igazából nekem se fájdalmam nincs, se hasmenés .. csak ezek, hogy kaja után pár órával szédülés rossz közérzet meg hányinger :/.
2021. máj. 24. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem volt semmim. Én is meglepődtem, hogy találtak a gyomortükrözésen valamit is, mivel kifejezetten az alhasam nyomódik+ ez az öklendezés De jövőhéten okosabb leszek a vastagbél tükrözés után.

Neked nincs tervben tükrözés?

2021. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tervben van, csak kell money :/. Mert elég gáz ez így minden étkezés után szinte :/.
2021. máj. 24. 11:31
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
42%
Ha nem szel glutént, akkor egy lépéssel beljebb vagy. De mit eszel szénhidrát gyanánt? A rizs azulint tartalmaz, ami szintén a lektinek egy, a gluténra emlékeztető fajtája, a krumpliban agglutitnin van, ami szintúgy.
2021. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!