Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire baj, ha étkezés után...

Mennyire baj, ha étkezés után 1 órával 8.4 volt a cukormérésem?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért kell reggel éh gyomorra merni mert ebből az értékből nem alapítható meg hogy cukorbeteg vagy.

8.4 az nem föltétlenül baj tudtommal napközben evés után felmehet 10 ig is és az is rendben van.

2021. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy egészséges vagy? Ez egy egyszeri mérés?


Önmagában nem baj. Azért jobb, ha nem megy föl rendszeresen odáig. A magas vércukorszint károsítja az érfalakat, amit ugyan a szervezet folyamatosan javít, de ha rendszeresen ilyen magasra megy a vércukorszinted, akkor lehet hogy nem fogja bírni a tempót. Ez meg mindenféle egészségügyi kockázatokhoz vezet.


Akár az is elég lehet, hogy ha épp valami problémás kaját ettél, akkor utána elmész 20 percre sétálni.

2021. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Voltam laborba nemrég más miatt, ott csináltattak A1C vizsgálatot is, meg volt ugye ehgyomri cukor. 5.3% volt az A1C , 5.18 cukor .


Azért kérdezem mert valahol azt írják sose mehetne fel a cukor 7 fölé, máshol csak azt írják 2 órás érték legyen 7.8 alatti.


Meg ugye mi számít magas vércukorszintnek? Nyilván 11 fölött már cukorbetegség , de 7 fölött magas, 8 fölött magas , 9 fölött? Nem is vagyok elhízott se. Szóval már fogalmam sincs 😅

2021. máj. 29. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 2 órára rá mérj! Atmenetileg felmehet.(van akiknek fél, másnak egy ora körül tetőzik) Azzal nem értek egyet, hogy barmeddig. (10 mindenhogy sok lenne) 2 óránál viszont "illik" 6.5 alatt, de inkább 5 körül lennie. Az ideális esetet vázoltam. (Van egy szélesebb sáv a már nem ideális és a cukorbeteg állapot között)
2021. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen mérésből ne vonj le messzemenő következtetéseket, mert a házi vércukormérőknek elég nagy a szórása.


Azért olvasol mindenhol más határértéket, mert a vércukor a legkisebb mennyiségben is károsítja az érfalakat. Csak ha 0 lenne a vércukorszinted, már rég meghaltál volna. Kompromisszumot kell kötni, és hogy milyen szintnél érdemes a határt meghúzni, az nem világos. Én személy szerint, egészségesként megelégszem azzal, ha 8 fölé nem megy túl gyakran. Ehhez elég, ha néhány kritikus étel után már nem eszem desszertet, vagy csak mini adagot.


Ha nagyon vigyázni akarsz az ereid épségére, akkor figyelhetsz rá, hogy ne menjen 7 fölé, de ehhez eléggé figyelned kell, mit eszel. Lehet, hogy ennek van egészségügyi előnye, hivatalos ajánlás biztosan nincs rá, hogy ennyire szigorú légy. A legtöbb ember szerintem az élete más területén kisebb erőfeszítéssel is nagyobb eredményt tudna elérni, minthogy ennyire szigorú diétára fogja magát.

2021. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát most majdnem két óra eltelt kaja után, és 7.0 mutatott.

Tojásos nokedlit ettem (barna rizs lisztből) meg epret egy kis tejszínhabbal.


Néha méregettem és változó volt, volt hogy nem ment 8 fölé csak, 7.2-7.6 volt hogy 8.8 is volt egy órával kaja után.

2021. máj. 29. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egy órás nem gond. (Illetve az otthoni mérők nem túl pontosak.) Valószínűleg rendben vagy. Ha 100%-ig biztosra akarsz menni, akkor egy 3 (esetleg 5) pontos terheléses vércukor vizsgálat inzulinszintekkel mutat több információt.
2021. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :).
2021. máj. 30. 08:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Elég sok cukrot fogyasztok gyerekkoromtól kezdve. Semmiféle édesítőszerrel készült ételt nem eszek meg.

Evés után néha 15-ig is felszökik rövid időre a cukrom, vizsgálgatták is, de a cukorbetegség egyetlen tünete sem jelentkezik nálam, így megállapították, hogy nem vagyok cukorbeteg.


Kíváncsi voltam, hogy az erős fizikai munka hogyan hat a vércukromra, ezért sok mérést végeztem.

Reggel az éhgyomri vércukrom 6 körül van. Ha nem fogyasztok semmit, és nekiállok egy erősebb fizikai munkának, például ásásnak, akkor a vércukrom elindul lefelé, általában 4 és 5 közé, de több km erőltetett úszás után mértem már 3,9-et is. Ha sok nagy szénhidrát tartalmú ételt reggelizek, akkor felszökik 10 körüli értékre, de mértem már 15-öt is. Ha csak üldögélek reggeli után, kell 1,5-2,5 óra, mire visszamegy 7 alá. Ha viszont nehéz fizikai munkát végzek, akkor sokkal gyorsabban visszamegy, elég 1 óra, hogy 7 alá menjen. Még gyorsabban visszamegy 7 alá, ha hideg vízben úszni megyek, elég hozzá 40-50 perc.

Ha tovább folytatom az erős fizikai igénybevételt, lemegy 4,5 körüli értékre mire eljön az ebédidő. Aztán az ebédeléssel kezdődik elölről, újra felszökik 8-10 fölé.

Kipróbáltam, hogy kihagyom az ebédet, pihenek, szundikálok. Akkor a nehéz munka utáni 4,5 körüli értékről szép lassan elindul felfelé, és 5,7-6,2 között stabilizálódik, nálam ez az alapérték sok pihenés után, ezért van reggel mindig 6 körül.

A fentiekből az látszik, hogy a vércukor szint változása függ a fizikai igénybevétel erősségétől és a test hőveszteségétől is. Nem lehet pontosan megadni, mennyi idő alatt kell hogy lecsökkenjen evés után. Függ az egyéntől, és függ attól, hogy mit csinál

2021. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!