Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha iszok meg gyógyulok?

Ha iszok meg gyógyulok?

Figyelt kérdés
Ma teszteltek és pozitív lettem van hőemelkedésem és fáj a torkom ha berúgok nagyon szerintetek meg gyógyulok?

2021. máj. 29. 19:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Attól, hogy van otthon pia, miért alkoholista? Rád is rád fogom, hogy alkoholista vagy, mert biztos őrizgetsz egy minőségi pezsgőt a nődnek a házassági évfordulóra...
2021. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

11.


A kettő nem ugyanaz. Te rögtön "dugi" pálinkáról írtál. Egyrészt a pálinka (különösen annak a vidéken kotyvasztott "házi" változata) tipikusan alkoholista ital, ha pedig már dugdossa is valaki, ott már komolyabb fogyasztást feltételezhetünk.


De az megint más, ha valakinek van egy régebbi évjáratú bora/pezsgője amit azért őriz, hogy egy nagyobb esemény idején megigya. Nekem is van, a születésem évéből, a szüleim vették kvázi viccből, aztán sosem itták meg (szép emlékpalackban van, évszámmal és magyar címerrel) aztán odaadták nekem és nekem sincs szívem felbontani.

2021. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ebbe semmit beláltni. Kérdező, felejtsd el, hogy az alkoholtól majd meggyógyulsz. Nem tudom, miért hiszi mindenki, hogy a pálinka majd segít.. bizonyos mértékben talán enyhíti az akut torokfájást, de nem múlik el miatta a probléma...

Berúgni pedig betegen végképp nem érdemes, csak azért érzed jobban magad, mert már adott pillantban nem fog érdekelni, hogy szarul vagy, de másnap ugyanez jön, sőt, rosszabb, mert még dehidratált is leszel. Inkább vizet/teát igyál, attól sem fogsz meggógyulni, de legalább a helyzeted sem romlik. Ha valamit tenni akarsz, akkor pihenj, esetleg kérd a favipiravirt házidokitól, hogy írja fel, elvileg van haszna (csak mellékhatása is), meg szedhetsz torokfájásra direkt erre való szereket, ha köhögsz, arra is van megoldás, de ne piálj be.

2021. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ahhoz senkinek semmi koze hogy iszok 16 evesen amugy a dohanyboltba kiadjak nekem mer kinezek 18nak en csak feltettem a kerdest arra kertem a választ aki arra valaszolt annak koszonom.. majd lesz ami lesz
2021. máj. 30. 09:18
 15/15 A kérdező kommentje:
A 13as valaszolora fogok halgatni amugy csak azert akartam piálni mer semelyik gyógyszer nem hat szedtem antibiotikumot lazcsillapitot csomo vitamin es csak rosszabb lett
2021. máj. 30. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!