Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet kiszűrni, hogy...

Hogyan lehet kiszűrni, hogy örököltem-e az epilepsziát?

Figyelt kérdés

Apai nagyapám epilepsziás volt az utolsó éveiben, gyógyszerekre ivott elég keményen. Szimpla kíváncsiságból érdekel, hogy örökölhettem-e, vagy bennem van-e a hajlam. Ezt ki lehet vizsgáltatni, van erre mód?

Pánikbeteg vagyok és szoktak lenni (antidepresszáns miatt már csak ritkán) pánikrohamig nem fajuló szorongásos "rohamaim", ami az internet szerint lehet akár enyhe epilepszia is. Nincsenek klasszikus rángásos, remegős tüneteim.



2021. máj. 31. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbetegként ellátásban részesülsz, sőt, gyógyszerszedő vagy és a doki még nem gyanúzott epilepsziára. Az epilepsziára való hajlam az, amit esetleg örökölhettél.

Tüneteid nincsenek és mégis attól tartasz, hogy esetleg epis vagy.

EEG-vel, egyéb módon biztosan elcsípnék az epilepsziára utaló jeleket.


Abból viszont ne csinálj gyakorlatot, hogy az internet, ahol "lehetőségként", vagy mint a Földön létező betegségként jelzik, hogy olyan, mint epilepszia létezik, akkor te rögtön "magadévá teszed" a rettegést! Ugyanis e recept szerint készül a hipochonder, és az egy kegyetlen állapot, minden napod rettegéssel töltheted.

Illetve a valóban meglévő problémádat (pánikbetegség) elmélyítheted.


Csomó egyéb, létező nyavalyáról, kórságról olvashatsz neten, mégis leélheted az életed nélküle. A gyanúd alapja nem több, minthogy a családban előfordult ez a probléma?

Tiszta sor: a dokival kell megosztanod a kételyeidet, félelmeidet, gyanúdat, hiszen rohamok konkrétan nem mutatkoznak.

Nagyon sok pánikbeteg olyan bogyót kap, ami egyúttal antiepileptikum is, tehát,

ha valóban epis lennél, találnának komplex megoldást is. Lehet, már olyasmit kapnál, ha epire utaló jeleket felfedeztek volna nálad, nem csupán antidepresszánst.

Csak a laikus tippjével szolgálhatok:

1.) Kérj alapos kivizsgálást DIREKT(<!) epilepsziára, nem hinném, hogy megtagadnák. (Még full egészségestől sem, ha indokoltnak tartják, nemhogy

kezelés és -- remélem-- folyamatos kontroll alatt lévő pánikbetegtől)

2.) Vedd komolyan magad, ami nem ott kezdődik, hogy minden lehetséges bajjal megismerkedsz a neten, hanem ott, hogy szakemberrel beszélsz és hogy személyre szabott véleményt kapsz, mindjárt nem csupán a bizonytalan tudásra és a félelmeidre alapozhatsz. Dokid tudja, hogy volt epis a családodban?


Oszd meg a dokival ezt az infót, kérj egy DIREKT epilepsziára szóló kivizsgálást!

Bizonyosodj meg, hogy mielőbb félretehesd a félelmeid, hiszen, ha a pánikbetegséged súlyosbodna, vagy egyéb, csupán a félelmeid generálta baj szakadna a nyakadba, az neked sem hiányzik.

Nem törvényszerű, hogy egy pánikbeteg, akinek epis volt a felmenői között, szintén episnek kelljen lenni, vagy örökíteni a hajlamot.


Vigyázz magadra, előbb legyen személyre szóló ismereted, ne elégedj meg a pár milliárd internetet elérő embernek szánt személytelen, általános infóval!


Egészséget kívánok neked alaptalan félelmek, rettegés helyett: üdv.: egy epis.

2021. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, csupán annyi az alapja a gyanúmnak, hogy egy epilepsziás volt a családban, nagyszülők között. Illetve az, hogy valamikor összekeverik a pánikkal az internet szerint.

Mindemellett többen voltak depressziósak, pánikbetegek, szorongósak, ezzel egyidejűleg pajzsmirigybetegek is- ami viszont nálam is fennáll, kivizsgálták (autoimmun, Hashimoto). Erre nem szedek gyógyszert, mert jó a vérképem, viszont a pánikra Escitilt kaptam. Úgy vagyok kontroll alatt jelenleg, hogy ha bármi panaszom van, akkor keressem a dokimat. Februárig jártam hozzá magánrendelésre, sokat segített, tud az epilepsziás rokonról.

Annyi "nyugtat" ebben a történetben, hogy a szorongásos rohamok nem kimondottan derült égből villámcsapásként törnek elő, mindig valami szorongó, idióta gondolat előzi meg, vagy csak szimplán az, hogy rágörcsölök, hogy rosszul leszek-e.

Köszönöm szépen a választ!

2021. jún. 1. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!